Ogumienie

Opony

Opony osobowe

7 miesięcy temu  18.10.2019, ~ Administrator   

Strona 1 z 1

Niemiecki magazyn motoryzacyjny Auto Bild Sportscars niedawno przeprowadził coroczny test opon zimowych i uznał oponę Vredestein Wintrac Pro za jedną z najlepszych spośród ocenianych modeli. Opona Apollo Vredestein o ultrawysokiej wydajności była jedną z dwóch opon, które uzyskały prestiżową ocenę vorbildlich („wzorowa”).

Magazyn Auto Bild Sportscar ocenił 10 opon w rozmiarze 255/35 R19, które zostały poddane szczegółowym testom składającym się z 14 prób w kategorii „śnieg”, „mokra nawierzchnia” i „sucha nawierzchnia”. Opona Wintrac Pro wyjątkowo dobrze radziła sobie w prowadzeniu i prędkości na torze na mokrych nawierzchniach oraz wykazała także wysoką odporność na zjawisko aquaplaningu. Eksperci z magazynu Auto Bild Sportscar byli zachwyceni jej „doskonałym zachowaniem na mokrych i zaśnieżonych nawierzchniach, dobrym zapasem bezpieczeństwa podczas aquaplaningu, precyzyjnym kierowaniem, krótką drogą hamowania na mokrych nawierzchniach i stabilnym prowadzeniem na suchej nawierzchni”. W ogólnej ocenie opona Wintrac Pro cechuje się „zrównoważonym działaniem na najwyższym poziomie”.

Wyniki zostały opublikowane w listopadowym wydaniu magazynu Auto Bild Sportscar po serii wyróżnień, które opona Wintrac Pro zebrała w niemieckiej prasie motoryzacyjnej tej jesieni. Opona była już jedną z sześciu najlepszych opon spośród 53 modeli w teście opon zimowych przeprowadzonym przez bliźniaczy magazyn Auto Bild i otrzymała brązowy medal w recenzjach porównawczych przeprowadzonych przez magazyny Auto Motor Sport i Autozeitung.

Opona Wintrac Pro

Opona Vredestein Wintrac Pro zapewnia krótką drogę hamowania na mokrych nawierzchniach, wyjątkową przyczepność podczas pokonywania zakrętów i doskonałe prowadzenie nawet przy dużych prędkościach. Znakomite osiągi opony są wynikiem wzoru bieżnika z inteligentnym kierunkami lameli i rowków, co zapewnia zoptymalizowaną powierzchnię styku z podłożem, i zaawansowanej mieszanki bieżnika przeznaczonej specjalnie do prowadzenia i hamowania na suchych, mokrych i ośnieżonych nawierzchniach.

Opona Wintrac Pro była prezentowana podczas specjalnego pokazu na targach The Tire, które odbyły się w Kolonii w 2018 r., jako bezkonkurencyjna opona zimowa do samochodów o dużej mocy silnika, w tym BMW serii 5, Alfa Romeo Stelvio i Volvo XC90. Okazała się wielkim sukcesem jako odpowiedź firmy Apollo Vredestein na rosnące zapotrzebowanie na opony o ultrawysokich osiągach (UHP) w rozmiarze od 17 cali.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony