Ogumienie

Opony

Opony rolnicze

4 miesiące temu  18.03.2019, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, co oznacza, że w gospodarstwach rolnych trwają przygotowania do nowego sezonu. To ostatni moment na przegląd stanu technicznego maszyn i ogumienia. Kiedy prace w polu ruszą pełną parą nie będzie miejsca na przestoje i opóźnienia z powodu awarii. Warto pamiętać, że stopień zużycia opon wpływa na efektywność pracy maszyn – obniżają trakcję i ekonomię jazdy.

W rolnictwie zakres obowiązków zmienia się wraz z porami roku – wiosna, lato i jesień to czas wytężonej pracy nie tylko ludzi, ale też maszyn. W szczycie sezonu, szczególnie podczas zbiorów ciągniki oraz kombajny muszą być zawsze gotowe do pracy. Zima i przedwiośnie to najlepszy czas na wszelkie remonty i naprawy. W tym okresie warto pomyśleć m.in. o wymianie opon na nowe.

Przemyślane w każdym calu 

Według danych PZPO 50-procentowe zużycie bieżnika powoduje największy spadek trakcji, a także przekłada się na wzrost zużycia paliwa. Starannie dobrane wysokiej jakości opony są źródłem oszczędności oraz zwiększają wydajność maszyn. Poprawiają komfort pracy rolników, których potrzeby ulegają zmianie. Continental od 90-lat odpowiada na te wyzwania, dostarczając najnowocześniejsze produkty dla rolnictwa. Zdobyte w tym czasie doświadczenie i osiągnięcia technologiczne znajdują odzwierciedlenie w produktach – nowej generacji opon radialnych premium Tractor70 oraz Tractor85, oponie do kombajnów CombineMaster, a także tegorocznej nowości – oponie TractorMaster.

Tworząc produkty, wsłuchujemy się w potrzeby naszych klientów, dzięki czemu możemy lepiej zrozumieć ich oczekiwania. Na tej podstawie powstaje trwałe, wydajne i bezpieczne dla upraw ogumienie do ciągników, kombajnów i maszyn rolniczych. Za wyjątkowymi właściwościami opon rolniczych Continental stoją autorskie technologie N.flex, D.fine oraz innowacyjna konstrukcja stopki. Dzięki nim nasze opony spełniają swoje zadanie w każdych warunkach – przez błotniste pola, podczas ulewnego deszczu, na kamienistych ścieżkach, czy też w upalnym słońcu - mówi Marcin Cywiński, menedżer ds. sprzedaży opon rolniczych w Continental Opony Polska.

Opony rolnicze napędzane innowacją 

Do produkcji wszystkich modeli opon rolniczych Continental używa się nylonowego karkasu N.flex. Materiał jest wystarczająco elastyczny, aby zaabsorbować wstrząsy i powrócić po nich do pierwotnego kształtu bez trwałego odkształcenia. Zapewnia to długotrwałą wytrzymałość opon oraz duży komfort pracy. Natomiast charakterystyczna stopka wykonana z jednego kawałka drutu, pokryta w całości obrzeżem z twardej gumy gwarantuje łatwiejsze mocowanie i zapobiega uślizgom na feldze. Najnowsza technologia klocków D.fine zwiększa powierzchnię styku opony z nawierzchnią w jej środkowej części o 5%. Dzięki temu ogumienie zapewnia dobrą trakcję w polu oraz osiąga większe przebiegi na drodze w porównaniu oponami ze standardowym bieżnikiem.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony