ReklamaB1 ŚO - gyft 06.09-06.10 Piotr

Ogumienie

Opony

Pozostałe opony

Wydarzenia

ponad rok temu  04.05.2022, ~ Michał Żak   Czas czytania 3 minuty

Strona 1 z 2

Nowa opona Bridgestone Potenza Race będzie dostępna w 13 popularnych rozmiarach od 17 do 20 cali od czerwca 2022 r. i będzie przeznaczona dla popularnych hatchbacków i samochodów sportowych, które najczęściej biorą udział w wyścigach na torze.

Potenza Race to pierwsza w historii firmy Bridgestone opona na rynek wymiany, przeznaczona do jazdy po torze. Jest ona efektem bogatego dziedzictwa marki Potenza i pierwszych opon Potenza Race montowanych jako oryginalne wyposażenie (OE) w pojazdach takich jak Lamborghini Huracán STO i SEAT Leon Cupra.

Opona zapewnia czasy okrążenia lepsze niż opony konkurencyjne, a także najlepszą skuteczność hamowania na suchej nawierzchni. Opona ta jest homologowana do jazdy po drogach publicznych, ale jej osiągi są ukierunkowane na jazdę po torze wyścigowym. Dodatkowo zapewnia również wyjątkową trwałość, dzięki czemu kierowcy mogą wydłużyć czas użytkowania jej na torze wyścigowym.

Potenza Race to najnowszy model z kultowej serii opon Bridgestone Potenza, która narodziła się dzięki długiej współpracy firmy Bridgestone z wyścigami Formuły 1, dając wielbicielom sportów motorowych możliwość zachowania kontroli nad pojazdem podczas jazdy z dużą prędkością. Korzystając z tego dziedzictwa i doświadczenia zdobytego podczas opracowywania opon Potenza Race montowanych fabrycznie w wyczynowych samochodach Lamborghini Huracán STO i SEAT Leon Cupra, a także w niedawno zaprezentowanym supersamochodzie Huracán STO Tecnica, Potenza Race jest pierwszą w historii marki Bridgestone oponą na rynek wymiany przeznaczoną do jazdy po torze.

Zaprojektowana do jazdy po torze

Wykorzystując ogromne doświadczenie firmy Bridgestone w produkcji opon wyczynowych, nowy model Potenza Race uzupełnia ofertę opon Bridgestone o ultra-wysokich osiągach, oferując opony przeznaczone na tor wyścigowy.

Według testów przeprowadzonych przez niezależny instytut TÜV SÜD, opony Bridgestone Potenza Race osiągają najlepsze czasy okrążenia na torze, wyprzedzając swoich głównych konkurentów. Dodatkowo opony Potenza Race oferują najkrótszą drogę hamowania na suchej nawierzchni, po raz kolejny pokonując konkurencyjne opony.

Opona Bridgestone Potenza Race została również zaprojektowana tak, aby zapewniać wyjątkową trwałość. Wszystko to sprawia, że jest to doskonały wybór dla kierowców, którzy chcą przekraczać swoje dotychczasowe osiągi na torze.

Doskonałe osiągi dzięki odpowiedniemu bieżnikowi

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony