ReklamaB1 ŚO The Tire 03.03-31.05 Mirek

Ogumienie

Fachowe porady

Opony

6 miesięcy temu  11.11.2021, ~ Rafał Dobrowolski   

Strona 1 z 3

Jak wynaleziono pierwszą na świecie oponę zimową? Jak wyglądają testy w ekstremalnych warunkach za kołem podbiegunowym w fińskim Ivalo?

Wynalazca opon zimowych, Nokian Tyres, nieustannie opracowuje nowe i rewolucyjne opony już od 1934 roku. Dążenie do zapewnienia najwyższego bezpieczeństwa i tworzenie najwyższej jakości ogumienia jest widoczne także w nowoczesnej ofercie producenta. Opony zimowe Nokian Tyres zostały zaprojektowane tak, aby sprawdzać się zarówno na śniegu, lodzie, błocie pośniegowym, jak i na suchej nawierzchni, pomagając kierowcom pokonywać wyzwania, jakie wiążą się z nadchodzącym sezonem zimowym.

Opony klasy premium od pomysłodawcy opon zimowych

W odpowiedzi na rosnącą potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa w trudnych warunkach skandynawskiej zimy, firma Nokian Tyres stworzyła pierwszą na świecie oponę zimową już w 1934 roku. Ta przełomowa innowacja - nazwana „oponą pogodową” (po fińsku "Kelirengas") - została opracowana dla ciężarówek i autobusów, a dwa lata później powstała wersja dla samochodów osobowych – „Snow Hakkapeliitta”. W ten sposób rozpoczęła się prawdziwa rewolucja w dziedzinie bezpieczeństwa jazdy zimą, która odbiła się szerokim echem w przemyśle motoryzacyjnym.

Od samego początku Nokian Tyres tworzy najbezpieczniejsze opony na każdą sytuację na drodze. Jest to możliwe między innymi dzięki intensywnym testom w rzeczywistych warunkach. Centrum testowe „Białe Piekło” („White Hell") za kołem podbiegunowym w fińskim Ivalo jest znane na całym świecie. To miejsce, gdzie testuje się opony w surowych warunkach zimowych. Co więcej, najnowszym obiektem w sieci testowej Nokian Tyres jest nowe, supernowoczesne centrum w Santa Cruz de la Zarza w Hiszpanii. „Hakka Ring", jak nazywany jest ten obiekt, umożliwia przeprowadzanie jeszcze bardziej rygorystycznych testów oraz zapewnia doskonałe warunki do badania zarówno opon letnich, całorocznych jak i zimowych. Warunki symulujące środkowoeuropejskie lato i zimę dają pewność, że wszystkie produkty Nokian Tyres są poddawane bezlitosnym testom w autentycznych europejskich warunkach klimatycznych.

Najbezpieczniejsze wrażenia z jazdy na nowoczesnych oponach zimowych Nokian Tyres

- Bez względu na to, czy na nadchodzący sezon zimowy konsument wybierze nasze opony zimowe czy całoroczne, zawsze może polegać na ich wyjątkowym bezpieczeństwie w ekstremalnych sytuacjach, na przykład na śniegu i błocie pośniegowym, Może także liczyć na bezkompromisową trwałość naszych produktów i długą żywotność ogumienia - mówi Martin Dražík, Product Manager CE w Nokian Tyres.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony