ReklamaB1 ŚO - sailun 01.05-31.05 Mirek

Wydarzenia

TARGI

Zagraniczne

8 miesięcy temu  04.09.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 3 minuty

Strona 1 z 2

Obręcze opracowane z myślą o maksymalizacji właściwości aerodynamicznych, mogą zwiększyć zasięg pojazdów elektrycznych do kolejnego ładowania. W ramach IAA MOBILITY 2023, wiodącej globalnej platformy poświęconej zarówno mobilności jutra, jak i obszarom zrównoważonego rozwoju i technologii, RONAL GROUP i LEONHARD KURZ pokazują przyszłość projektowania felg.

RONAL GROUP we współpracy z firmą KURZ, specjalistą w dziedzinie uszlachetniania powierzchni, opracowała produkowane seryjnie wkładki aerodynamiczne do felg z różnymi wariantami dekoracji. W ich produkcji stosuje się innowacyjny i zrównoważony proces tłoczenia na gorąco. Projekt zostanie zaprezentowany na stoisku firmy KURZ na szczycie IAA w Monachium w dniach 5-8 września 2023 r.

Szczyt IAA odbędzie się w ramach IAA MOBILITY 2023, wiodącej globalnej platformy poświęconej zarówno mobilności jutra, jak i obszarom zrównoważonego rozwoju i technologii. Głównym tematem pozostaje elektromobilność, która stawia nowe wymagania również przed takimi komponentami jak opony i felgi.

Felgi aerodynamiczne oznaczają dla pojazdów elektrycznych znaczną korzyść: zastosowanie plastikowych wkładek po zewnętrznej stronie felgi nie powoduje dużego wzrostu masy i zapewnia mniejszy opór powietrza. To z kolei nie tylko gwarantuje niższy poziom hałasu, ale także umożliwia wydajniejszą aerodynamikę, co prowadzi do lepszego zasięgu, zwłaszcza w przypadku pojazdów elektrycznych.

Fakt, że te plastikowe wkładki aerodynamiczne mogą być również stylowe i nadawać się do indywidualizacji, jest demonstrowany przez niemieckiego specjalistę w dziedzinie cienkich powłok, firmę KURZ, w rewolucyjnym projekcie we współpracy z RONAL GROUP.

- Opracowaliśmy innowacyjne rozwiązanie w zakresie udoskonalania wkładek aerodynamicznych do felg, które łączy w sobie design i funkcjonalność. Dzięki nowej metodzie tłoczenia na gorąco PERFORMANCE+ zakrzywione, filigranowe struktury mogą być perfekcyjnie i bardzo wydajnie ozdabiane - wyjaśnia Sebastian Roan, piastujący stanowisko Advanced Business Development Manager Automotive w dziale Plastic Decoration w firmie KURZ.

- Metoda ta jest szczególnie odpowiednia do ozdabiania złożonych, wielowymiarowych geometrii i może zostać w pełni zautomatyzowana.

Również aspekt zrównoważonego rozwoju nie został pominięty w czasie opracowywania: wydajny proces zmniejsza emisję CO2 i zapewnia niski współczynnik odrzutów. Ponadto użytkownicy korzystają z wysokiej wydajności i niższego zużycia energii niż w przypadku klasycznego tłoczenia na gorąco, ponieważ w przypadku tłoczenia na gorąco PERFORMANCE+ nie ma potrzeby wstępnego podgrzewania materiału. Poza tym warstwa dekoracyjna jest cieńsza niż ludzki włos, dzięki czemu komponent może zostać poddany recyklingowi. Innowacyjne elementy konstrukcyjne mogą być już produkowane seryjnie i nadają się również do wykorzystania tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony