ReklamaB1 ŚO - automechanika 2024 Mirek

Ogumienie

Opony

Pozostałe opony

ponad rok temu  26.05.2022, ~ Michał Żak   Czas czytania 1 minuta

Strona 1 z 1

Koncern wspiera sportowców w 24-godzinnym wyścigu na torze Nürburgring. Yokohama Rubber dostarczy opony wyścigowe marki ADVAN do trzech samochodów BMW M4 GT3 zespołu BMW Walkenhorst Motorsport.

To auta, które wezmą udział w 50-tej edycji 24-godzinnego wyścigu na torze Nürburgring (The ADAC TotalEnergies 24h Nürburgring). Wyścig odbędzie się w Niemczech w dniach 26-29 maja.

Auta Walkenhorst Motorsport będą rywalizować w najwyższej klasie SP9 na oponach ADVAN A005 przeznaczonych na suchą nawierzchnię i/lub ADVAN A006 doskonałych na mokrej nawierzchni. Wśród kierowców znajdą się Christian Krognes, zwycięzca szóstego wyścigu w zeszłorocznym NLS, który finiszował także na trzecim miejscu w tegorocznym drugim wyścigu, oraz były kierowca BMW Works Jörg Müller znany z doskonałych występów w FIA World Touring Car Championship (WTCC) i SUPER GT. Samochód nr 101 prowadzony m.in. przez Christiana Krognesa wyróżnia logo Yokohama na bokach, dachu i tylnym skrzydle uderzająco kolorowego nadwozia.

W ramach umowy partnerskiej z Walkenhorst Motorsport Yokohama Rubber dostarczy opony także do wyścigu Nürburgring Endurance Series (NLS).

Fot. Yokohama Rubber

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony