Ogumienie

Wydarzenia

miesiąc temu  30.06.2022, ~ Rafał Dobrowolski   

Strona 1 z 1

Testy zdalnego monitorowania ciśnienia w oponach koncern rozpoczyna we współpracy z korporacjami taksówkowymi z prefektury Kyoto, w Japonii. System wykorzystuje czujniki montowane do wewnętrznej powierzchni opon i ma być oferowany na rynku wtórnym.

TPRS umożliwi operatorom flot samochodowych i personelowi serwisowemu Yokohamy zdalne monitorowanie i rejestrowanie ciśnienia powietrza w oponach aut flotowych, a także ich lokalizację. Dzięki temu możliwe będzie np. wczesne wykrycie przebicia opony, które powoduje stopniowe uchodzenie z niej powietrza, i jej szybka naprawa lub wymiana. Wykrywanie takich usterek w czasie rzeczywistym może przyczynić się do zapobiegania wypadkom drogowym. TPRS będzie także wspierał prawidłową konserwację opon, przeglądy samochodów oraz efektywność paliwową, która jest mocno powiązana z odpowiednim ciśnieniem w oponach.

Jak działa system Yokohamy?

Dane z czujników TPRS montowanych wewnątrz opony są przesyłane w czasie rzeczywistym do menedżera floty za pośrednictwem urządzenia instalowanego w biurze operatora taksówek lub na jego parkingu oraz serwera znajdującego się w chmurze. Gdy ciśnienie powietrza spadnie do poziomu, który wpływa na zużycie paliwa lub wskazuje możliwość przebicia opony, system alarmuje menedżera.

W przeciwieństwie do konwencjonalnych zaworów TPMS (system monitorowania ciśnienia w oponach), TPRS (system zdalnego monitorowania ciśnienia) może być używany w wielu różnych pojazdach i typach kół i będzie oferowany przez Yokohamę na rynku wtórnym.

Fot. Yokohama Rubber

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony