ReklamaB1 ŚO - automechanika 2024 Mirek

Ogumienie

Opony

Opony osobowe

17 dni temu  01.07.2024, ~ Michał Żak   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

W sobotę, 29 czerwca, we Florencji we Włoszech rozpoczął się tegoroczny Tour de France. Podobnie jak w poprzednich latach, oficjalne pojazdy wsparcia i serwisowe wyścigu wyposażone są w opony Continental.

UltraContact NXT, najbardziej zrównoważona opona Continental, zostanie po raz pierwszy użyta w Tour de France. Dzięki 65% materiałów odnawialnych, pochodzących z recyklingu i certyfikowanych według standardu ISCC Plus, ogumienie łączy w sobie niezwykle wysoki udział zrównoważonych materiałów z maksymalnym bezpieczeństwem i wydajnością typową dla marki Continental. Wszystkie dostępne rozmiary uzyskały najlepszą ocenę etykiety opon UE („A”) w obszarach oporu toczenia, hamowania na mokrej nawierzchni i hałasu zewnętrznego.

- Tour de France jest dla nas świetną okazją do zaprezentowania osiągów naszych produktów - wyjaśnia Thomas Wanka.

- Wraz z naszymi oponami rowerowymi, UltraContact NXT będzie w centrum uwagi przez wiele tygodni i wniesie ważny wkład w bezpieczny i zrównoważony Tour de France.

Wiele czołowych zespołów polega na wiedzy technologicznej Continental. Łącznie siedem zespołów UCI WorldTeams (Bahrain Victorious, Decathlon-AG2R La Mondiale, Groupama-FDJ, INEOS Grenadiers, Intermarché-Wanty, Movistar i UAE Team Emirates) będzie w tym roku ścigać się na oponach rowerowych Continental.

Używane będą trzy różne modele ogumienia. Grand Prix 5000 S TR to udoskonalona opona Continental do wszechstronnych rowerów szosowych, która od dłuższego czasu jest używana podczas Tour de France. Dwie specjalistyczne opony są nowością w portfolio na Tour de France: Grand Prix 5000 AS TR, bardziej wytrzymała opona o znacznie większej przyczepności na mokrej nawierzchni oraz Grand Prix 5000 TT TR, ultralekka i szybka opona zaprojektowana specjalnie do jazdy na czas.

Zespoły zawsze mają wybór. Wszystkie trzy zaawansowane technologicznie opony do rowerów szosowych mają skrót TR (Tubeless Ready), co oznacza, że jest to ogumienie bezdętkowe. Jedną z różnic między takimi a konwencjonalnymi oponami rowerowymi jest to, że nie mają bieżnika, ale zamiast tego posiadają ciągły centralny pasek, który zapewnia dużą powierzchnię styku. Przyczepność gwarantuje mieszanka bieżnika zoptymalizowana pod kątem zamierzonego zastosowania, w połączeniu z odpowiednim ciśnieniem powietrza. Konstrukcja karkasu Lazer Grip, przypominająca flagę w szachownicę, zapewnia dodatkową przyczepność podczas pokonywania zakrętów. Ewolucja technologii opon przyczyniła się również do tego, że średnia prędkość godzinowa wzrosła z 25 km/h do ponad 41 km/h od rozpoczęcia pierwszego na świecie etapowego wyścigu rowerowego, i to przy coraz trudniejszym profilu trasy.

Fot. Continental

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony