ReklamaB1 ŚO - nexentire 02.02-02.03 Piotr

Ogumienie

11 miesięcy temu  14.03.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 1 minuta

Strona 1 z 1

Targi Tire Technology Expo 2023 w Hanowerze (między 21 a 23 marca) będą miejscem prezentacji najnowszej propozycji fińskiego producenta automatycznych magazynów instalowanych na całym świecie od ponad 40 lat. Rozwiązanie wykorzystuje metodę składowania opon bez palet.

Podczas targów prezentowane będzie (na stoisku 9006) rozwiązanie, które płynnie integruje magazynowanie i kompletację zamówień, przy minimalnej powierzchni i wymaganiach sprzętowych. Koncepcja Material Flow How obejmuje bezobsługowe magazyny wysokiego składowania i zautomatyzowane operacje wysyłkowe. Usunięcie palet oznacza duże oszczędności w zakresie kapitału, kosztów eksploatacji i ostatecznie czasu wysyłki.

Magazyn automatyczny zawiera system transportowy, który integruje linie produkcyjne z magazynem i pojazdami transportowymi w strefie wysyłki. Opony wprowadzane z produkcji są przechowywane w pozycji stojącej w regałach wysokiego składowania bez palet. Wszystkie ruchy opon, zarówno składowanie jak i kompletacja zamówień, są wykonywane przez układnice, z robotami jako łącznikiem pomiędzy liniami transportowymi a układnicami. Elementy zautomatyzowanego rozwiązania, które najbardziej zwiększają wydajność to: praca bez palet, zmniejszenie powierzchni magazynowej przy dużej gęstości składowania, sortowanie na wejściu, połączenie składowania i kompletacji zamówień oraz prosty układ z minimalną liczbą urządzeń.

Fot. Pesmel

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony