ReklamaB1 ŚO - continental 27.05-27.06 Mirek

Ogumienie

Transport

ponad rok temu  11.04.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Firma rozwija kolejne usługi dla klientów flotowych. ZF i CarPay-Diem prezentują strategiczną inwestycję firmy ZF, która umacnia wiodącą pozycję CarPay-Diem na rynku mobilnego tankowania i płatności za ładowanie pojazdów.

ZF wzbogaca ofertę flotową firmy i wzmacnia jej pozycję jako lidera rynku części zamiennych, który dostarcza i rozwija rozwiązania cyfrowe, towarzyszące pojazdom w całym ich cyklu życia. Skalowalna platforma mobilnego tankowania i marketingu cyfrowego CarPay-Diem, opracowana przez luksemburską firmę Kwalyo, od momentu uruchomienia w 2019 roku przetworzyła z powodzeniem ponad 3 mln mobilnych transakcji paliwowych. Firma łączy działalność B2B i B2C, nie tylko wspierając sprzedawców paliw i wystawców kart w ich wysiłkach na rzecz cyfryzacji, ale także pozwalając dostawcom oprogramowania OEM i aplikacji mobilnych na zapewnienie wyjątkowych rozwiązań operatorom flot i kierowcom.

Platforma CarPay-Diem buduje obecnie największą w Europie sieć stacji paliwowych i ładowarek EV obsługujących transakcje mobilne. Inwestycja firmy ZF pomoże zbudować wyjątkową pozycję technologii CarPay-Diem w programie działań na rzecz rozwoju nowej generacji tankowania i ładowania pojazdów, poprzez integrację z aplikacjami w systemie informacyjno-rozrywkowym pojazdu. Dzięki integracji usług CarPay-Diem z rozwiązaniami telematycznymi firmy ZF tysiące podłączonych pojazdów będzie mogło korzystać z cyfrowych kart paliwowych do natychmiastowej aktywacji pomp paliwowych i ładowarek EV. Dotyczy to również eksploatacji flot mieszanych (ICU i EV) i dlatego jest ważnym wsparciem dla płynnego przejścia ku flocie wyłącznie elektrycznej.

- Cyfryzacja branży paliwowej i ładowania EV jest kluczowym elementem przyspieszenia transformacji energetycznej - stwierdza Frédéric Stiernon, dyrektor generalny Kwalyo.

- Jesteśmy dumni, że możemy dzielić ten pogląd z naszym partnerem. ZF zapewnia CarPay-Diem dostęp do tysięcy podłączonych pojazdów w całej Europie, które zapewnią istotne oszczędności w wydatkach na paliwo, dzięki skutecznemu połączeniu telematyki ZF i usług CarPay-Diem.

Kwalyo jest twórcą i sprzedawcą mobilnej platformy tankowania i marketingu cyfrowego CarPay-Diem, umożliwiającej każdej aplikacji mobilnej lub podłączonemu pojazdowi aktywację dowolnej pompy paliwowej lub słupka do ładowania, niezależnie od marki, obsługiwanego sprzętu lub metody płatności. Obecnie CarPay-Diem jest jedynym rozwiązaniem na rynku, które obsłużyło ponad 3 mln mobilnych doładowań.

Fot. ZF

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony