Serwis Budgum w Warszawie prowadzą Piotr Piętkiewicz oraz Marek Zalewski.

Serwis Budgum w Warszawie prowadzą Piotr Piętkiewicz oraz Marek Zalewski. Fot. Piotr Łukaszewicz

Strona 1 z 2

Na usługi tego warsztatu, serwisującego ogumienie w ramach programu PSO Flota, nie było jeszcze nigdy reklamacji. To jeden z serwisów najchętniej wybieranych przez warszawskich menedżerów flot. Dlaczego? W ramach cyklu „Wzorcowy Warsztat” odwiedzamy serwis Budgum, położony na warszawskim Okęciu.

Końcówka lat 90. to początek historii tego serwisu. Działał wówczas na Służewcu, po drugiej stronie lotniska. Zakres usług? Tylko obsługa opon i nic ponadto, ale za to w ogumieniu robiono wszystko. Serwisowano opony osobowe, ciężarowe i przemysłowe. W 2012 roku warsztat przeniósł się do obecnej siedziby przy ulicy Szyszkowej. Właściciele do tej zmiany zostali zmuszeni, a na dawnym terenie warsztatu dziś stoi piękne osiedle mieszkaniowe. Ale ta zmiana lokalizacji była też ważnym bodźcem do zmian. Skoro miejsca jest więcej, to warto pomyśleć o rozszerzeniu zakresu usług. I tak do szerokiej oferty serwisowania ogumienia doszła mechanika samochodowa. I to wcale nie w tym najprostszym zakresie, jak wymiana oleju czy serwis klimatyzacji, ale tzw. ciężka mechanika, włącznie z dużymi remontami silników czy skrzyni biegów. W warsztacie działa pięć stanowisk.

– Rynek wymusił na nas taką zmianę, bo między sezonami wymiany opon trzeba jakoś funkcjonować. Sam serwis ogumienia też stał się dużo mniej opłacalny niż przed laty – opowiada Piotr Piętkiewicz, współwłaściciel serwisu Budgum.

Wspomina, że informację o przeprowadzce z żalem przyjęli dotychczasowi stali klienci ze Służewca. Szukali innych serwisów. Po dwóch latach wrócili do Budgumu, mimo że to zupełnie inna część miasta.

W grupie siła, choć o dobrą grupę niełatwo

Właściwie od początku działalności serwis szukał silnych partnerów, głównie z myślą o bazie nowych klientów. – Przerobiliśmy kilka sieci warsztatowych. Dołączaliśmy, rezygnowaliśmy. Współpracowaliśmy z większymi i mniejszymi operatorami. Układało się różnie. Niektórzy wymagali wyłączności, która z kolei ograniczała nas. Inni oferowali słabe warunki finansowe bez możliwości ich negocjowania. Ostatecznie trafiliśmy do PSO Flota i tu czujemy się bardzo dobrze – mówi Piotr Piętkiewicz.

PSO Flota to program obsługi i zarządzania oponami w firmach posiadających floty samochodów osobowych oraz zarządzających parkiem pojazdów. Dzięki współpracy z Polskimi Składami Oponiarskimi serwis Budgum ma w ciągłej obsłudze 1300 aut osobowych. Ciągła obsługa oznacza wymianę opon dwa razy w roku, przechowywanie ich oraz naprawy w razie awarii. Co kilka sezonów dochodzi oczywiście sprzedaż opon.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony