
Inwestycja w urządzenia pokładowe
Dla firm, które regularnie wysyłają swoje jednostki w trasę, kupowanie biletów okazjonalnych z powodu konieczności dokładnego planowania trasy oraz każdorazowego zakupu biletu będzie uciążliwym zadaniem.
Nie każdy kierowca pamięta o obowiązku uiszczania opłat oraz szczegółowym planowaniu przejazdu, a koszty kar za nieprawidłowe korzystanie z węgierskich dróg ponoszą firmy transportowe, wysyłające ich w trasę. Wygodnym rozwiązaniem, z którego korzysta wiele firm transportowych, jest instalowanie jednostek OBU (On-board Units), które automatycznie rozliczają opłaty za korzystanie z płatnych odcinków węgierskich dróg - wyjaśnia Paweł Wloczek - Dyrektor Zarządzający WebEye Polska.
Urządzenie zamontowane w pojeździe i podłączone do zasilania w gnieździe zapalniczki należy tylko raz zarejestrować w profilu HU-GO. Następnie trzeba dopilnować, by urządzenie OBU było zawsze włączone, działało prawidłowo, została na nim ustawiona aktualna liczba osi oraz aby środki na koncie HU-GO były w stanie pokryć planowaną podróż.
Kiedy w 2013 roku został wprowadzony system HU-GO zatrudniani przeze mnie kierowcy korzystali z biletów jednorazowych i dwukrotnie zapłaciłem wtedy grzywnę w wysokości 600 euro. Kilka lat temu wyposażyłem moją flotę w urządzenia pokładowe, ułatwiające rozliczanie węgierskiego myta. Zainstalowany system jest intuicyjny, ułatwia pracę kierowcom oraz pozwala ograniczyć czas, przeznaczany, m.in. na zakup biletów czy szczegółowe planowanie przejazdu. Co ważne, kierowca biorąc pod uwagę aktualne warunki na drodze, może wybrać najszybszą trasę, nie ryzykując nałożenia grzywny. Dzięki systemowi WebEye realnie oszczędzamy czas i pieniądze - tłumaczy właściciel firmy transportowej Leszek Mucha, specjalizującej się w przewozach towarów do Rumunii przez Węgry.
Komentarze (0)