Prawo

ponad rok temu  03.03.2020, ~ Administrator   Czas czytania 4 minuty

Strona 2 z 2

Jak wskazują eksperci w motoryzacji istnieje dodatkowy potencjał dekarbonizacji, który można wykorzystać bez zaostrzania celów w obecnym rozporządzeniu w sprawie CO². Producenci części i komponentów konsekwentnie opowiadają się za ułatwieniem wdrażania najbardziej wydajnych rozwiązań, ekoinnowacji oraz wspieraniem badań i rozwoju poprzez ukierunkowane finansowanie.

Walcząc o neutralność klimatyczną musimy zachować też neutralność technologiczną. Europejski legislator nie powinien narzucać jakimi drogami powinniśmy dochodzić do wyznaczonych celów czy też zakazywać określonego rodzaju technologii, które mają potencjał w dekarbonizacji. Z pewnością i bez wprowadzania jeszcze surowszych regulacji prawnych, nasza branża dołoży swoją cegiełkę do osiągnięcia neutralności klimatycznej w 2050 roku - dodaje Franke.

Zrównoważony rozwój, o którym dużo się mówi powinien w motoryzacji przełożyć się na przykład na większy nacisk na regenerację części. Obecnie regeneracja części w Polsce, delikatnie mówiąc, kuleje. Pomimo tego, że na terenie naszego kraju działa wiele firm zajmujących się profesjonalną regeneracją części, firmy te są zmuszone sprowadzać rdzenie w znacznej mierze zza granicy, zamiast wykorzystywać potencjał znajdujący się w Polsce i zalegający na szrotach i złomowiskach. Mówiąc o rdzeniach mamy tu na myśli części, które można by zregenerować przywracając im pierwotne właściwości.

O nowych wyzwaniach w motoryzacji, nie tylko tych związanych z polityką klimatyczną, można będzie dowiedzieć się podczas XV Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego, który odbędzie się w dniach 20-21 kwietnia 2020 roku w Warszawie.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
do góry strony