ReklamaB1 ŚO Geomax 10.03-10.04 Mirek

Prawo

Zmiany w ustawach

ponad rok temu  16.02.2022, ~ Administrator   Czas czytania 7 minut

Strona 5 z 5

Konstatując, przyjęcie pojazdu do warsztatu to duża odpowiedzialność. Znajomość przytoczonych regulacji i zasad na pewno będzie przydatna dla wszystkich uczestników obrotu gospodarczego. Właściciele warsztatów powinni być przygotowani na opisane okoliczności i sytuacje oraz mieć świadomość ich występowania. Tym ważniejsze jest przygotowanie odpowiednich umów i oświadczeń, które wprowadzone w ramach przedsiębiorstwa pomogą ograniczyć odpowiedzialność warsztatu.

Komentarze (12)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ dikens 12 10 miesięcy temu A kwestia sprawdzenia samochodu po VIN? Tzn. https://www.historiaszkod.pl/s... Czy rzeczywiście wtedy nie da się ukryć żadnych poważniejszych wad? Macie jakieś doświadczenia?
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Barti 11 10 miesięcy temuocena: 100%  Witam mam takie pytanie wymieniałem dwumase u mechanika i ten zapomniał dokręcić mi kół i stało się to ze koło odleciało mi po 6 km i teraz mam pytanie jakie prawo mi przysługuje czy przysługuje mi naprawa na nowe części jakie uważam dodam ze mechanik już zaczął naprawiać mi auto wymienił tylni wachacz który w wyniku wypadku się uszkodził dodam ze felga tez się uszkodziła i teraz najgorsze nie wiem co mogło się zepsuć jeszcze na tarczy przejechałem z 500 metrów jak wychamowalem mechanik mówi ze tarcza jest okey a ja myśle ze nie jest okey plus nadkole skrzywione nie wiadomo co z wachacze i amortyzatorem
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ bisot 10 11 miesięcy temu Sprawdzenie auta przed zakupem na takich zasadach - https://mobilekspert.pl/onas.p... przez specjalistów. Czy to ma sens? Czy to ma ręce i nogi? Jakie macie doświadczenia?
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Benek 9 11 miesięcy temuocena: 100%  Mam takie pytanie mechanik zrobił mi cały silnik od podstaw odebrałem auto przejechałem 2tysiące km samochód się popsuł odałem na gwaranci tera mechanik wymyślą że cały czas coś trzeba wymienić A to wtryski A to jakiś czujnik A to egr i auto nadal nie chodzi co z tym można zrobic
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Adam 8 ponad rok temuocena: 0%  Ja na szczęście nie mam problemów z serwisem u którego naprawiam auto. W AMSerwis w Trójmieście zawsze mogę liczyć na pełen profesjonalizm.
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Bzyk 7 ponad rok temuocena: 100%  A co jeśli będzie informacja czytelna że warsztat nie ponosi odpowiedzialności za powstałe uszkodzenia? I drugie pytanie to jeśli na placu stoją auta a jest gradobicie?
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Mat 88 6 ponad rok temuocena: 0%  Witam auto zpsulo mi się na trasie, znalazłem mechanika opinie dobre. Oddałem auto do naprawy po mieiscu odebrałem auto po przejechaniu 50km przewody wystrzeliły i płyn z chłodnicy uciekał, przyjechał mechanik i zrobił. Po przejechaniu 200km auto dalej się popsuło odkręciło się koło pasowe i porwał się pasek bo nie było dokręcone. Nie wspomnę że olej dalej zbiera się w zbiorniczki układu chłodzącego co miało być zrobione. Przyjechał zabrał auto i miało być już ok ale po miesiącu przyszła zima olej dalej się zbiera, koło pasowe się odkręciło porwało pasek a w dodatku pompa wody padła i nie działała. A co lepsze zamarz cały układ chłodniczy o wszystko zamarzło dobrze ze silnika nie rozwaliło. Mechanik nie odbiera tel i nie odpisuje!! Co mam zrobić??
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ maleo 5 ponad rok temuocena: 100%  Oddałem samochód na naprawę mechaniczną w ramach 5 letniej gwarancji do autoryzowanego serwisu. Podczas pozostawienia auta w serwisie doszło do jego uszkodzenia przez gradobicie. Serwis uznał, że wystąpił czynnik niezależny i nie zawiniony i nie ponoszą za to odpowiedzialności. Co zrobić w takiej sytuacji?
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Iwo 4 ponad rok temuocena: 0%  Mam taki problem. Samochód został oddany do warsztatu w ramach reklamacji naprawy. Pracownik warsztatu pojechał na jazdę próbną i spowodował wypadek. Samochód został rozbity w stopniu takim, że ubezpieczyciel zdecydował o kasacji. Za naprawę (która została wadliwie przeprowadzona) zapłaciłem 3700 zl. W jaki sposób mogę odzyskać te pieniądze i odszkodowanie za zniszczenie mienia od warsztatu. Proszę o pomoc
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Joseph 3 ponad rok temuocena: 14%  Pojechałem po zmianie oleju Peugeot 3008, 1,6 THP benzyna (Premium) do 'Piwoń AUTO' Właściciel warsztatu: Andrzej Przybysz ul. Piwoniowa. Warszawa (Białołęka) Usterka: Włącza się wentylator od chłodnicy, później się wyłącza i czasami pracuje cały czas, temperaturę pokazuje odpowiednią, po wyłączeniu silnika, wentylator na chłodnicy pracuje jeszcze kilka minut. - Dałem do naprawy Peugeot 3008 do naprawy, mechanicy trzymali go prawie dwa dni - wymienili akumulator i prawdopodobnie zamrozili usterkę, po dwóch dniach wentylator na pełnych obrotach pracuje nadal. - Za jakiś czas odstawiłem ponownie Peugeot 3008 do tego samego warsztatu, Mechanik zmroził (prawdopodobnie) usterkę i oddał samochód po kilku minutach - po dwóch dniach znowu wentylator wyje na pełnych obrotach. Minął jakiś czas oddałem auto Peugeot 3008 (cały czas to samo auto z tą samą usterką). Zleciłem naprawę tego samego i dodatkowo rurę wlotową, która prawdopodobnie jest uszkodzona i na wszelki wypadek czujnik od temp. ...
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ startive 2 ponad rok temuocena: 93%  Proszę napisać jeszcze jeden artykuł o obowiązkach klienta wobec warsztatu. Co jeśli nie odbiera samochodu i nie można się z nim skontaktować. Czy można obciążyć go wtedy kosztami parkingu. Co zrobić z pojazdem, który już 2 lata stoi na placu, właściciel nie chce go odebrać a zezłomować go nie można. Co z klientami, którzy zamawiają usługę a później nie przyjeżdżają, i co z tymi którzy nie chcą zapłacić?
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ MMM 1 ponad rok temuocena: 89%  Co w przypadku gdy warsztat znajdzie usterkę w aucie klienta, która nie była w ogóle w zleceniu? Klient odmawia wykonania naprawy, a usterka zagraża bezpieczeństwu ruchu bądź np. grozi uszkodzeniem pojazdu? Jeżeli warsztat wyda takie niesprawne auto to ponosi odpowiedzialność, bo przecież sąd stwierdzi, że klient nie musi się znać na mechanice i to na warsztacie ciąży odpowiedzialność za wydanie niesprawnego auta. No ale z drugiej strony, przecież warsztat nie będzie na siłę, a już w ogóle za darmo naprawiał usterki prawda? Czyli naprawić warsztat nie może, wydać też nie może, bo się naraża na odpowiedzialność... ale wydać musi, bo nie może sobie zatrzymać auta klienta. Co w takiej sytuacji?
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
do góry strony