Prawo

Budowa warsztatu od A do Z

ponad rok temu  29.03.2019, ~ Administrator   

Strona 2 z 2

Warsztaty samochodowe i wulkanizacyjne wymienią kasy fiskalne jako pierwsi

Wymiana kas standardowych na kasy fiskalne online, odbędzie się w sposób stopniowy. Jako pierwsze do wymiany zobligowane będą wszelkie firmy świadczące usługi motoryzacyjne, tj. warsztaty samochodowe, stacje kontroli pojazdów i wulkanizacyjne (punkty wymiany opon, w tym sprzedaż opon) oraz stacje paliw (olej napędowy, gaz, benzyna). Zgodnie z planowanym harmonogramem kasy online mają tam rozpocząć pracę z dniem 01 stycznia 2020r.

Następnie od 1 lipca 2020r. kasy online będą musiały pojawić się w obiektach gastronomicznych, hotelach oraz u przedsiębiorców świadczących usługi sprzedaży węgla. Zaś od 1 stycznia 2021r. kasy będą musieli wymienić fryzjerzy, kosmetyczki, prawnicy, lekarze, dentyści, budowlańcy oraz branża fitness (tylko w zakresie wstępu).

- Intencją ustawodawcy jest docelowe wprowadzenie kas typu online we wszystkich branżach. Kasy z kopią papierową i kopią elektroniczną będą konsekwentnie wypierane przez kasy online czy to przepisami prawa, czy też poprzez stopniowe wygasanie homologacji wydanych na kasy aktualnie stosowane. Podatnicy stosujący kasy tradycyjne nie pozwalające na zdalny odczyt danych będą zapewne z tego powodu obiektem większej uwagi ze strony organów podatkowych. Wniosek dla podatników stojących przed wyborem - kasa tradycyjna czy online - jest zatem oczywisty. Należy zakupić kasę typu online, aby w spokoju rozwijać firmę i za klika lat nie stanąć przed koniecznością wymiany urządzeń - to komentarz zespołu ELZAB SA, jednego z głównych dostawców kas i drukarek fiskalnych w Polsce

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 19

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 2
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 6
  WKURZONY
 • 8
  BRAK SŁÓW

Komentarze (3)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ mechanik 3 ponad rok temuocena: 100%  W jaki to sposób kasa online bedzie miała wpływ na szarą strefę,jak nie nabiję to i tak nie pójdzie. Zgodnie z pkt. 3 będziemy zmuszeni do kupienia terminala?. A co z prawdziwą szarą strefą,tysiącami garaży gdzie auta robi się ba lewo ? Do porzednika, kasy będą wyposażone w karty sim i abonament który trzeba będzie bulić co miesiąc.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ w.assc@wp.pl 2 ponad rok temuocena: 100%  Taka kasa pewnie będzie kosztowała ze 3000,- złotych. A odliczenie maksymalne to 700,-. Znowu będziemy płacić za czyjeś "wspaniałe" pomysły. Kto zapłaci za podłączenie internetu i kto będzie opłacał abonament za internet? Wiadomo. Przedsiębiorca. A co się stanie jak padnie internet? Mamy zamknąć warsztat?
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Nic nie wiem 1 ponad rok temu Tylko najgorsze bedzie to jak internetu nie bedzie i to co online stanie sie offline.....
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony