Części i regeneracja

Prawo

ponad rok temu  31.01.2019, ~ Administrator   Czas czytania 3 minuty

Strona 2 z 2

W przypadku detalistów skala problemu powinna być zdecydowanie mniejsza. Split payment nie będzie miał zastosowania do płatności dokonywanych przez konsumentów, nie powinien mieć też zastosowania do płatności gotówkowych i dokonywanych kartą płatniczą.

Z perspektywy warsztatu kluczowym zagadnieniem będzie ustalenie, czy usługa naprawy i dostawa części na rzecz klienta stanowią dwa odrębne, czy tylko jedno świadczenie. W zależności od tego klient będzie zobligowany do zapłacenia kwoty na rachunek VAT lub nie.

Data potencjalnej zmiany przepisów nie jest znana. Prawdopodobną datą wydaje się 1 lipca 2019 r.

Autorem informacji jest doradca podatkowy Bartosz Mazur z obsługującej rynek motoryzacyjny kancelarii Gekko Taxens, będącej członkiem Stowarzyszenia Prawników Rynku Motoryzacyjnego.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ REX 1 ponad rok temu I bardzo dobrze, tylko biurokracja jest w stanie zapewnić Polsce sukces. Ja proponuję żeby w celu ukrócenia okradania rządu Polskiego z należnych mu podatków, które są mu niezbędne do realizacji następnych plusów, całą kwotę wpłacać bezpośrednio na konta urzędów skarbowych, wtedy znacznie ukróci się oszukiwanie państwa. za komuny mawiano tak: Nawet gdyby z każdych zarobionych 100zł. zapłacić 100zł. podatku to i tak byłoby mało i władza wszystko by rozkradła, natomiast teraz gdyby z każdych zarobionych 100zł zapłacić 150zł. to jeszcze byłoby mało. Panie Mateuszku prosimy o kolejne piątki, dziesiątki Morawieckiego, więcej takich pomysłów, my nie wiemy co mamy zrobić z nadmiarem pieniędzy, bardzo chętnie wszystkie je Panu oddamy
    oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony