ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

Serwis ogumienia

Warto wiedzieć

Wydarzenia

ponad rok temu  23.08.2019, ~ Administrator   Czas czytania 5

Piotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego

Strona 2 z 3

Certyfikat Oponiarski PZPO ma pomóc dobrym serwisom stać się jeszcze lepszymi. Dzięki temu klient od razu trafi tam, gdzie zostanie obsłużony ze sprawdzoną jakością. Wszystkie informacje dotyczące procedur i kryteriów, jakie należy spełniać, żeby ubiegać się o certyfikat, oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.certyfikatoponiarski.pl. Kryteria zostały tak opracowane, żeby zapewnić bezpieczeństwo zarówno usługi, jak i pracowników serwisu. Podczas serwisu opon nie można pójść na skróty. Jeżeli opona nie została wymieniona prawidłowo, prędzej czy później pojawią się konsekwencje i zazwyczaj odczuje je klient.

Każdy właściciel serwisu, który chce budować renomę punktu i długotrwałe relacje z klientami, powinien przestrzegać zalecanych procedur. Dodatkowym załącznikiem do kryteriów certyfikacyjnych jest właśnie wzorcowa procedura obsługi koła, oparta na wytycznych producentów opon. Niezależnie czy mowa o samochodach osobowych, ciężarowych, czy maszynach rolniczych, znajduje się w niej kilkadziesiąt kroków dotyczących wymiany koła i serwisu ogumienia, których spełnienie jest gwarancją nieuszkodzenia felgi lub opony. Jak widać, kryteria te może spełnić każdy serwis, który ma ambicje być najlepszym w okolicy i przyciągać najwięcej klientów.

– W zasadzie nic nas nie zaskoczyło podczas procedury certyfikacyjnej, mimo że audyt prowadzony jest naprawdę szczegółowo zarówno w zakresie wyposażenia warsztatu, jak i wiedzy pracowników. Warto podkreślić, że certyfikacja uświadomiła nam, jak ważna jest edukacja młodszych pracowników. Ocenie podlega bowiem zespół jako całość, a nie pojedynczy mechanicy. Innym warsztatom możemy podpowiedzieć, że przed audytorem z TÜV SUD naprawdę nie da się niczego ukryć. W naszym przypadku audyt trwał około 4 godzin, audytor prześledził m.in. proces obsługi jednego z klientów, który akurat tego dnia odwiedził nasz serwis – dodaje Michał Polak.

– Moim zdaniem kryteria Certyfikatu Oponiarskiego bardzo dobrze odzwierciedlają, jak w praktyce powinien przebiegać prawidłowy serwis opony i profesjonalna obsługa klienta – przekonuje Agata Szturemska-Przybył. – Mimo że wiele warsztatów posiada wysokie kwalifikacje i dobry sprzęt, to w zakresie zapewnienia klientom komfortu w serwisie wciąż pozostaje sporo do zrobienia. Uważam, że jak najwięcej warsztatów powinno ubiegać się o certyfikat, chociażby na poziomie dobrym. Nie musi się to wiązać z dodatkowymi kosztami i inwestycjami. Warto poddać się audytowi, aby usprawnić wewnętrzne procesy i podnieść jakość pracy.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ MARO 1 ponad rok temu KOLEJNA OKAZJA NA WYCIĄGNIĘCIE KASY W BRANŻY OD 30 LAT
    oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony