Ogumienie

Serwis ogumienia

Opony

2 miesiące temu  14.03.2019, ~ Administrator   

Tomasz Jeziorek, menedżer projektu.

Tomasz Jeziorek, menedżer projektu.

Strona 1 z 3

Rozmawiamy z Tomaszem Jeziorkiem, menedżerem projektu PlatformaOpon.pl.

W tym roku obchodzicie 10-lecie strony PlatformaOpon.pl. Czym jest Wasza platforma i do kogo jest adresowana?

PlatformaOpon.pl jest największą polską platformą B2B dla branży oponiarskiej. Jest to narzędzie przeznaczone dla właścicieli i pracowników serwisów oponiarskich, hurtowni oraz sklepów motoryzacyjnych. Dzięki Platformie mogą oni szybko i bezpiecznie kupować lub sprzedawać opony i felgi. Platforma umożliwia szybkie porównanie cen i dostępności produktów u dowolnego dostawcy z terenu Polski i nie tylko, co umożliwia wypracowanie większej marży na sprzedawanych produktach.

Dostęp do naszego portalu jest darmowy. Każdemu, kto kupuje przez nasz system komplet standardowych opon osobowych lub felg, zapewniamy darmową dostawę. Dzięki temu kupujący nie ponoszą praktycznie żadnych dodatkowych kosztów i płacą tylko za zamówione produkty.

Co zyskuje współpracujący z Wami warsztat?

Celem Platformy Opon nie jest zastąpienie stałego lokalnego dostawcy, ale uzupełnienie jego oferty i wsparcie go w sprzedaży opon i felg klientowi indywidualnemu. Przede wszystkim warsztat dostaje nieograniczony dostęp do całego rynku oponiarskiego w Polsce. Może szybko i łatwo sprawdzić dostępność, cenę i czas realizacji zamówienia dla produktów, które go interesują. Dzięki temu, że oferty ułożone są od najniższej ceny, pracownik warsztatu nie ma problemu z wyborem najkorzystniejszej oferty.

W ostatnich latach obserwujemy, że cały rynek oponiarski dynamicznie się zmienia. Pojawiają się nowe rozmiary opon. Dobrym przykładem są tu opony dla aut typu SUV. Ponieważ często są to drogie i duże rozmiary, niewiele serwisów ma możliwość magazynowania pełnej gamy rozmiarów. Jeśli dodamy do tego różnego rodzaju homologacje, to dla serwisów jedynym wyjściem jest zamawianie opon dopiero wtedy, gdy zgłosi się do nich klient, który takich opon potrzebuje. I wtedy skorzystanie z Platformy będzie najlepszym i najwygodniejszym rozwiązaniem. Przy zamówieniu przez nasz serwis czterech sztuk opon osobowych, dostawczych czy właśnie 4×4/SUV dostawa dla kupującego będzie bezpłatna, a większość zamówień realizowana jest w ciągu dwóch dni roboczych.

Platforma umożliwia też zakup opon do coraz popularniejszych u nas motocykli, skuterów czy quadów, jak również opon do pojazdów specjalistycznych – przemysłowych czy rolniczych. Żadna pojedyncza hurtownia nie jest w stanie tak kompleksowo zaspokoić potrzeb warsztatów.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony