Ogumienie

Serwis ogumienia

Prawo

nie przegap Świat Opon

ponad rok temu  05.06.2019, ~ Administrator   

Piotr Sarnecki, dyrektor generalny PZPO

Strona 1 z 2

Po przeprowadzeniu audytów pilotażowych na terenie całego kraju Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego i TÜV SÜD uruchamiają oficjalnie zgłoszenia do certyfikacji dla wszystkich serwisów oponiarskich. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ.

Przypomnijmy, że certyfikat oponiarski to trzystopniowy audyt warsztatów w trzech segmentach do wyboru: osobowym, ciężarowym i maszyn rolniczych. Pomysł niezależnego certyfikatu oponiarskiego zrodził się z potrzeby poprawy poziomu jakości obsługi w serwisach oponiarskich i docenienia starań dobrych serwisów. To także wyróżnik przyciągający nowych klientów, którzy będą mogli łatwo znaleźć certyfikowane serwisy na mapie i przekonać się, jak wysoką jakość usług oferują. Wszystko po to, by oddając swój samochód na serwis opon, każdy z nas – kierowców – miał pewność prawidłowej obsługi technicznej i profesjonalnego wyposażenia serwisu.

W czasie jazdy autostradą opona obraca się ponad 1000 razy na minutę. Tu nie ma miejsca na błąd serwisowy czy uszkodzenia opon w warsztacie. Konsekwencje każdej usterki spadają na kierowców. Dlatego tak ważna jest pewność obsługi serwisowej opon do naszych pojazdów.

Warto podkreślić, że jest to jedyny certyfikat w Polsce, który powstał przy współpracy wszystkich najważniejszych producentów opon oraz sieci serwisowych i ekspertów z branży. Pozwoliło to stworzyć jednolite kryteria certyfikacji i procedury wymiany opon Ruszyły zgłoszenia do certyfikacji serwisów oponiarskich – takie same dla wszystkich, transparentne i rozsądne. Certyfikat oponiarski jest otwarty dla serwisów zajmujących się oponami w Polsce – sieciowych, niezależnych czy ASO.

– Mimo że projekt ruszył, to ostatnie miesiące ubiegły pod znakiem intensywnych spotkań, audytów i konsultacji w terenie, gdzie doszlifowaliśmy nasze kryteria i procedury. Sprawdziliśmy w praktyce, jak będą przebiegały certyfikacje oraz z jakim przyjęciem spotka się nasz projekt wśród właścicieli warsztatów – mówi Piotr Sarnecki, dyrektor generalny PZPO. – Ucieszył nas fakt, że zdecydowana większość serwisów, które podeszły do pilotażowych audytów, przeszło proces certyfikacji pozytywnie. Ich właściciele musieli oczywiście wprowadzić kilka zmian i przygotować się do audytu, sprawdzić z listą, czy spełniają kryteria. Wszyscy podeszli do tego z pełnym zrozumieniem i aprobatą. Wierzymy, że najbliższe miesiące to okres sprzyjający przeprowadzeniu certyfikacji i przygotowaniu warsztatów do jesiennego szczytu wymiany opon.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony