
Neutralizacja dodatków
Niektóre dodatki do paliw które są bogate w azot lub/i fosfor będą podsycały wzrost mikrobiologiczny. Fizyczna charakterystyka tych dodatków zostanie szybko zniszczona a ich działanie zniwelowane.
Korozja mikrobiologiczna
Bakterie siarczanowe produkują siarkowodór który miesza się z paliwem i jest ekstremalnie korozyjny. Tworzy nadżerki korozji w zbiornikach i liniach przesyłowych.
Tworzenie szlamów
Zanieczyszczenie mikrobiologiczne odkłada osady/szlamy na dnie zbiorników gdzie tworzy ich warstwy. Te osady wytwarzają znakomite środowisko do rozwoju korozji mikrobiologicznej. Do momentu całkowitego usunięcia tych osadów, każde napełnienie zbiornika powoduje zainfekowanie paliwa.
Blokada filtra
Biopolimery są formowane poprzez wzrost mikrobiologiczny. Łącznie z zanieczyszczeniami mikrobiologicznymi oraz osadami ograniczają skutecznie przepływ paliwa i mogą doprowadzić do zatkania filtrów. Na poziomie konsumenta może to prowadzić do poważnych konsekwencji ze zniszczeniem silnika włącznie.
Zapach
Problemem który jest związany z zanieczyszczeniem mikrobiologicznym to smród. Głównie jest to spowodowane tworzeniem siarkowodoru prze bakterie.
O innych czynnikach, które wpływają na zanieczyszczenie mikrobiologiczne oraz o paliwach alternatywnych - już jutro w portalu warsztat.pl.
Materiał przygotowany przez Xenum Polska.
Komentarze (0)