Ogumienie

Opony

nie przegap Świat Opon

8 miesięcy temu  09.01.2019, ~ Administrator   

Bridgestone Weather Control A005.

Bridgestone Weather Control A005. fot. Piotr Łukaszewicz

Strona 1 z 2

Bridgestone został w 2018 r. wybrany jako dostawca ponad 120 nowych elementów oryginalnego wyposażenia w krajach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Przekłada się to na ponad 30 -procentowy wzrost względem roku poprzedniego. Produkty Bridgestone trafiły do ponad 40 różnych modeli pojazdów pochodzących od 15 producentów.

Bridgestone jest liderem branży na polu inwestycji w badania i rozwój, co doceniają producenci oryginalnego wyposażenia (OEM). Jakość oraz innowacyjność opon klasy premium marki Bridgestone podkreślają producenci samochodów, którzy stosują je na pierwszy montaż do coraz większej liczby modeli, a są to m.in. takie marki jak Toyota, Mercedes i Porsche.

Równocześnie Bridgestone nadal jest głównym dostawcą dla marek Audi, SEAT i Skoda oraz pozostaje strategicznym partnerem Grupy Volkswagen. Liczba produktów dostarczanych dla Audi podwoiła się w ciągu ostatnich pięciu lat. Co więcej, Bridgestone uzyskał silną pozycję również w BMW. Najlepszym na to dowodem jest szeroki wybór oryginalnych elementów wyposażenia japońskiego producenta dla BMW serii 3, BMW serii 7, BMW X5/X7 oraz BMW Z4.

Producenci stosują opony Bridgestone na pierwszy montaż w pojazdach z wielu różnych segmentów. Są to m.in. samochody elektryczne/hybrydowe, takie jak BMW i3s, Toyota Corolla, uniwersalne Audi A6 Allroad, samochody typu „tourer”, takie jak Opel Insignia, innowacyjne BMW serii 8, jak również luksusowe Porsche Cayenne i samochody sportowe, w tym Ferrari Portofino oraz Renault Mégane R.S. i R.S. Trophy. Obecnie ponad 85 procent elementów wyposażenia to opony o średnicy 17 cali lub większej.

- Firma ściśle współpracuje z producentami samochodów i kreatywnie podchodzi do ich życzeń oraz sugestii. Opony są precyzyjnie dopasowywane do konstrukcji poszczególnych pojazdów, aby zagwarantować jak najlepszą wydajność. Takie podejście umożliwia Bridgestone reagowanie na wszelkiego rodzaju wyzwania – od oporów toczenia i zużycia paliwa po redukcję hałasu, komfort kierowcy i zachowanie podczas jazdy – oraz zastosowanie w oponach odpowiednio ukierunkowanych technologii, które pozwalają na poprawę konkretnych parametrów - informują przedstawiciele marki.

Bridgestone zawsze podnosi standardy w obszarze technologii dzięki rozwiązaniom takim jak B-Silent, ologic oraz udoskonalona technologia Run Flat. Każdy pojedynczy komponent opon Bridgestone jest zaprojektowany tak, aby spełniać wymogi producentów oryginalnego wyposażenia. Najnowocześniejsze technologie konstrukcyjne opon, takie jak zmniejszająca zużycie mieszanka Nano Pro-Tech, związki krzemionki o wysokim stopniu dyspersji oraz nowe wzory, kształty wgłębień i zoptymalizowana głębokość bieżnika, jak również innowacyjne procesy mieszania, umożliwiają Bridgestone znalezienie najlepszej równowagi pomiędzy parametrami opon a konfiguracją pojazdu.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony