ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

Opony

ponad rok temu  23.07.2019, ~ Bartłomiej Ryś   Czas czytania 5

Strona 3 z 3

Z danych zebranych podczas prowadzonego w Niemczech projektu GIDAS (German In-Depth Accident Study) badającego przyczyny wypadków drogowych wynika, że w 90 proc. przypadków prędkość, z jaką jechał pojazd przed wypadkiem (np. przed wciśnięciem hamulca lub przed blokadą układu kierowniczego), była mniejsza niż 80 km/h[3].

W Niemczech około 65 proc. wypadków ma miejsce w obszarach miejskich, a tylko 10 proc. na autostradach[4]. Ten trend w skali globalnej będzie przybierać na sile wraz z coraz bardziej dynamicznym rozwojem aglomeracji miejskich.

Trzy główne powody, które uzasadniają trafność strategii długotrwałych osiągów Michelin:

1.    Zwiększenie bezpieczeństwa konsumentów poprzez dostarczenie im właściwych informacji o osiągach opon nowych i opon, które osiągnęły dopuszczalny poziom zużycia. Wymóg informowania konsumenta o osiągach opon jest uzasadniony tym bardziej, że osiągi opon wraz z ich zużywaniem zależą od materiałów i technologii zastosowanych przez producenta.

Michelin inwestuje rocznie 600 milionów euro w badania i rozwój. Firma zatrudnia ponad 6 tysięcy specjalistów, którzy projektują rzeźby bieżników opon i opracowują zaawansowane technologicznie materiały. W ten sposób Michelin angażuje się w podnoszenie bezpieczeństwa klientów i ochronę środowiska.

2.    Ograniczenie odziaływania branży oponiarskiej na środowisko. Dzięki wydłużeniu czasu eksploatacji ogumienia możliwe jest ograniczenie produkcji o 128 milionów opon rocznie w samej Europie i wraz z tym ograniczenie emisji CO2 o ok. 6,6 mln ton[5].

3.    Podnoszenie siły nabywczej konsumentów. Dzięki ograniczeniu wydatków na przedwczesną wymianę opon oszczędności europejskich kierowców mogą wynieść nawet 6,9 mld euro rocznie[6].

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
do góry strony