Ogumienie

Opony

Opony osobowe

Opony rolnicze

Warto wiedzieć

WYWIADY

ponad rok temu  03.04.2019, ~ Administrator   

Fabryka opon na Węgrzech.

Fabryka opon na Węgrzech.

Strona 1 z 5

Z Tomem Tarachem, dyrektorem zarządzającym Apollo Vredestein Opony Polska Sp. z o.o., rozmawia red. Mirosław Giecewicz.

Vredestein to firma z ponad 100-letnią tradycją. Wszystko zaczęło się, kiedy Emile Louis Constant Schiff w 1908 roku przejął firmę Guttapercha in Delft (Holandia), a następnie przeniósł ją do Loosduinen i zmienił nazwę na N.V. Rubberfabriek Vredestein. A wszystko po to, by w 1910 roku wyprodukować swoją pierwszą oponę rowerową. Jakie były kolejne kamienie milowe firmy?

Historia Firmy Vredestein jest niezwykle bogata, w tym roku obchodzimy 111-lecie istnienia. Myślę, że do ważnych kroków milowych dla Apollo Vredestein należy moment wyprodukowania pierwszej opony samochodowej w 1912 roku. Następnie nasza działalność w latach przedwojennych XX wieku, gdy różne produkty gumowe eksportowaliśmy na odległe rynki, jak ówczesne Indie Holenderskie i Ameryka. Można powiedzieć, że ówczesna holenderska flota handlowa pływała po połowie świata z produktami Vredestein w ładowniach. Po wojnie na pewno milowym krokiem był start produkcji nowoczesnych opon w nowo zmodernizowanej fabryce w Enschede, w holenderskim regionie Twente. W latach 50. i 60. Vredestein osiągał spektakularne sukcesy, będąc głównym dostawcą ogumienia i sponsorem słynnych Rajdów Monte Carlo. Wreszcie nasza unikalna współpraca z biurem projektowym Giugiaro Design od lat 90., a następnie fuzja z koncernem Apollo w pierwszej dekadzie obecnego wieku wyznaczają najważniejsze etapy w rozwoju i działalności firmy Apollo Vredestein.

Tak jak już mówiliśmy, zaczynaliście od opon rowerowych, a dziś oferujecie opony klasy premium do samochodów osobowych oraz opony do pojazdów z branży rolniczej i przemysłowej. Czym jest dziś Vredestein dla rynku pojazdów osobowych?

Technologicznie, projektowo oraz handlowo odbyliśmy niezwykle długą drogę w ciągu ostatnich stu lat. Jesteśmy z tego bardzo dumni, a także dysponujemy nadzwyczaj długim doświadczeniem i kompetencjami w tych sprawach. Pokolenia naszych inżynierów, techników i specjalistów współpracowały w ostatnich dziesięcioleciach ściśle z działami projektowymi różnych respektowanych marek aut. Dziś owocuje to dobrą pozycją firmy jako jednego z partnerów, z którym przemysł motoryzacyjny współpracuje nadzwyczaj chętnie.

Poprzez innowacje produktowe, takie jak nowoczesne ogumienie dysponujące nowatorskimi bieżnikami lub wysokimi indeksami prędkości i nośności, możemy dotrzymać kroku przemysłowi motoryzacyjnemu, pozostając ważnym partnerem. Nasza działalność handlowa na rynku wtórnym, zakładająca daleko idącą elastyczność i prawdziwe partnerstwo we współpracy z naszymi klientami, także oznacza, iż dobrze rozpoznając potrzeby rynku oraz dobrze służąc potrzebom zarówno partnerów biznesowych, jak i odbiorców ostatecznych, pozostajemy chętnie wybieranym dostawcą.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony