ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

Opony

Opony osobowe

Opony rolnicze

Warto wiedzieć

WYWIADY

ponad rok temu  03.04.2019, ~ Administrator   Czas czytania 9 minut

Fabryka opon na Węgrzech.

Fabryka opon na Węgrzech.

Strona 3 z 5

Rzeczywiście innowacja i elastyczność zawsze były niejako częścią składową DNA naszej firmy. Gdy w ciężkim okresie kryzysu paliwowego lat 70. poprzedniego wieku musieliśmy dokonywać nowatorskich zmian w zarządzaniu procesami produkcji i optymalizacją kanału dystrybucyjnego, wiązało się to z innowacją zmian w zarządzaniu, ale także z nadzwyczajną elastycznością i poświęceniem naszych pracowników.

W latach, które nastąpiły potem, przebywaliśmy daleką drogę w sensie innowacji produktowej. Najdonioślejszy okres zapoczątkowała współpraca z Giugiaro Design, której owocem były konstrukcje tak nowatorskie jak Ultrac Sessanta – opona o pierwszym na świecie designerskim bieżniku, jednocześnie jedna z pierwszych w indeksie prędkości Y. Następnie zimowe Wintrac Xtreme i Wintrac Xtreme S – pierwsza na świecie opona zimowa z indeksem prędkości Y (do 300 km/h). Letni Ultrac Vorti i Ultrac Vorti R Carbon – wszystkie z rewolucyjnymi mieszankami gumowymi. Nasze opony regularnie wygrywały bądź zajmowały wysokie pozycje w testach w Niemczech, Austrii lub Szwajcarii, m.in. byliśmy zwycięzcą kilku testów prestiżowego ADAC-a (Niemieckiego Automobilklubu).

Obecne nowości to przede wszystkim ostatnio wprowadzona na rynek opona Wintrac Pro, która już zdążyła zwyciężyć w prestiżowym teście magazynu „AutoBild” w Niemczech, uzyskując doskonałą notę „Vorbildlich” (w wolnym tłumaczeniu: przykładnie świetna).

Kolejnym przykładem innowacji jest słynny Spacemaster, specjalnej konstrukcji koło zapasowe, które w nowatorski sposób oszczędza powierzchnię bagażową w autach sportowych lub sportowych suvach. Produkt nie jest jednak tzw. dojazdówką, ale charakteryzuje się dużo trwalszymi i bezpieczniejszymi parametrami użytkowania. Rozwiązania te zostały zastosowane m.in w autach Maserati Quattroporte, Audi Q5, Porsche Cayenne czy ostatnio w Alfa Romeo Stelvio.

Innowacja dotyczy także innych segmentów rynku oponiarskiego. W zakresie ogumienia rolniczego i przemysłowego wprowadzamy właśnie opony nowego typu, tak zwane Very High Flexion, zapewniające rewelacyjnie wysokie parametry nośności przy bardzo niskim ciśnieniu. Dla rolników oznacza to duże oszczędności kosztów paliwa przy pracach polowych, a te – jak wiadomo – odgrywają kluczową rolę przy produkcji żywności.

Dzisiejszy rynek to duża popularność pojazdów typu classic cars, również w Polsce. Jesteście mocni w tym segmencie, uruchomiliście ponadto program Vredestein Classic. Czym charakteryzują się Wasze opony typu classic i czym jest wspomniany program?

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony