Ogumienie

Opony

Opony osobowe

2 miesiące temu  15.09.2020, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

Specjalnie zaprojektowane opony Turanza Eco wyposażone w przyjazną środowisku Technologię ENLITEN są teraz dostępne jako element oryginalnego wyposażania nowego Volkswagena Golfa 8.

Technologia ENLITEN będzie od teraz dostępna w oponach Turanza Eco, opracowanych specjalnie dla nowego Golfa 8 od Volkswagena. Ultra lekkie opony wykonane w Technologii ENLITEN zapewniają maksymalnie niski opór toczenia, pozwalają ograniczyć ilość surowców potrzebnych do ich produkcji, świetnie sprawdzają się na mokrej nawierzchni i są odporne na zużycie. Wszystkie te cechy sprawiają, że są bardziej przyjazne dla środowiska, a dzięki obniżonej masie ułatwiają także prowadzenie auta i zwiększają dynamikę, a co za tym idzie pozwalają czerpać maksymalną przyjemność z jazdy.

Stworzone, by poprawiać prowadzenie auta i zwiększyć dynamikę

Projektując nowego Golfa 8 Volkswagen potrzebował opon, które zapewnią maksymalnie niski opór toczenia i świetne parametry w pozostałych obszarach. W odpowiedzi na to Bridgestone, długoletni partner Volkswagena, stworzył unikalne opony Turanza Eco wykonaną w Technologii ENLITEN, które gwarantują najlepsze w swojej kategorii parametry oporu toczenia, potwierdzone etykietą UE klasy A.

Jedną z głównych cech wyróżniających tą wyjątkową oponę jest sposób, w jaki poprawia prowadzenie pojazdu. Jest to możliwe dzięki połączeniu unikalnych materiałów wykorzystanych do stworzenia ENLITEN i nowego procesu mieszania gumy, co zaowocowało stworzeniem opon wyjątkowo odpornych na ścieranie i o świetnej przyczepności. Dodatkowo trójwymiarowy wzór bieżnika, gwarantuje maksymalne osiągi opony Turanza Eco ENLITEN na mokrej nawierzchni, potwierdzone etykietą EU z klasą B. Wszystkie rozwiązania dotyczące konstrukcji i procesu tworzenia opony zastosowano, aby dodatkowo ulepszyć prowadzenie Volkswagena Golfa 8, a co za tym idzie zagwarantować jeszcze większą przyjemność z jazdy.

Opony ENLITEN gwarantują opór toczenia, który jest nawet o 30 procent mniejszy niż w przypadku standardowych opon letnich klasy premium1, co z kolei obniża spalanie paliwa i emisję CO2. Opony z Technologią ENLITEN pozwalają dodatkowo obniżyć spalanie, dzięki temu, że ważą nawet o 20 procent mniej niż porównywalne opony letnie klasy premium1. Oznacza to, że do produkcji jednej opony potrzeba nawet 2 kilogramy surowców mniej - czyli jest to kolejna korzyść dla środowiska, zarówno z punktu widzenia oszczędności surowców, jak i utylizacji opon po okresie eksploatacji.

Tagi: Bridgestone,

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony