Ogumienie

Opony

Opony osobowe

8 dni temu  30.04.2021, ~ Administrator   

Strona 1 z 1

Wczoraj Bridgestone pokazał swoją nową flagową oponę sportową Potenza Sport. A chwilę po oficjalnej prezentacji poinformowano o pierwszej informacji z rynku - opona okazała się zwycięzcą testu opon sportowych AutoBild 2021. „Wzorowa” opona Potenza Sport osiągnęła najlepsze wyniki na mokrej i suchej nawierzchni. Nowa flagowa opona sportowa Bridgestone okazała się najlepsza spośród ośmiu innych w rozmiarze 265/35 ZR 20 testowanych na Fordzie Mustangu 5.0.

Opona Bridgestone okazała się mieć najkrótszą drogę hamowania na suchej nawierzchni, dzięki czemu została uznana za jedną z dwóch najlepszych opon w teście pod tym względem. Potenza Sport wykazała się najkrótszą drogą hamowania na mokrej nawierzchni, a w rezultacie została nagrodzona za najlepsze prowadzenie na mokrej nawierzchni. Opona sportowa Bridgestone uzyskała również wysoką skuteczność w zakresie aquaplaningu co AutoBild określił jako "zupełnie nowy punkt odniesienia" w zakresie prowadzenia na mokrej drodze.

Test opon sportowych AutoBild na rok 2021 był pierwszym testem opony Potenza Sport przeprowadzonym przez niezależny magazyn motoryzacyjny, ale nie pierwszym wyróżnieniem dla flagowego produktu Bridgestone. TÜV SÜD, jeden z najbardziej szanowanych instytutów motoryzacyjnych w Europie, przyznał oponie Potenza Sport najlepsze wyniki na tle konkurencji z segmentu premium w zakresie hamowania na suchej nawierzchni, stabilności pojazdu podczas jazdy na wprost oraz precyzji prowadzenia na zakrętach.1 

Opony Bridgestone Potenza Sport, zostały zaprojektowane i wyprodukowane w Europie oraz są dostępne w 96 rozmiarach, od 17'' do 22", pokrywając szeroką gamę samochodów sportowych, od sedanów premium przez luksusowe SUV-y aż po samochody sportowe.

Potenza Sport niewątpliwie wyznacza nowe standardy jakości i wydajności opon sportowych. Po ostatnich przełomowych wynikach testów naszych innych produktów klasy premium, takich jak opona letnia Bridgestone Turanza T005 czy opona zimowa Bridgestone Blizzak LM005, możemy śmiało powiedzieć, że nasze opony są silniejsze niż kiedykolwiek i wyznaczają najwyższe standardy w klasie premium” - powiedział Daniel Giroud, Dyrektor Sprzedaży w Bridgestone EMIA 

Parametry techniczne:

Asymetryczny wzór bieżnika, nowa technologia wzmacniająca oraz zoptymalizowana osnowa to gwarancja maksymalnej stabilności oraz czułości prowadzenia podczas pokonywania zakrętów.

Sportowy kształt profilu zapewnia stabilność, a innowacyjna mieszanka bieżnika zwiększa przyczepność, aby zapewnić doskonałą skuteczność hamowania.

Rozmieszczenie żeber oraz pustych miejsc w obrębie bieżnika przekłada się na szybsze usuwanie wody, a sztywne lamele trójwymiarowe przynoszą poprawę zachowania podczas pokonywania zakrętów i skrócenie drogi hamowania. Zoptymalizowana mieszanka bieżnika poprawia przyczepność na mokrej nawierzchni.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony