Ogumienie

Opony

Opony osobowe

10 miesięcy temu  24.04.2020, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

Aby wymiana opon w dobie koronawirusa odbyła się bezpiecznie, należy odpowiednio wcześniej umówić się na wizytę w warsztacie

Temperatura na zewnątrz stopniowo rośnie, co oznacza, że nadszedł najwyższy czas, aby pomyśleć o oponach letnich. Continental, producent opon premium i firma technologiczna, zaleca stosowanie „zasady siedmiu stopni”: gdy średnia dobowa temperatura na zewnątrz wzrasta do około 7°C, wówczas można wymienić opony zimowe na letnie. Warto jednak pamiętać, że temperatura rano i w nocy może być znacznie niższa niż w dzień. Im wcześniej umówisz się na wizytę u dealera lub w warsztacie, tym większe masz szanse na szybką i wygodną wymianę opon.

Continental zaleca stosowanie „zasady siedmiu stopni”: gdy średnia temperatura na zewnątrz wzrasta do około 7°C, wówczas można wymienić opony zimowe na letnie

Ze względu na zasady bezpieczeństwa wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa COVID-19, w serwisach mogą być ustalone ograniczenia co do liczby klientów obsługiwanych jednocześnie. Aby wymiana opon odbyła się sprawnie i bezpiecznie, Continental zaleca umówienie się z wyprzedzeniem na wizytę w warsztacie na konkretną godzinę, aby uniknąć czekania w kolejce. Trzeba także pamiętać, że Ministerstwo Zdrowia wyraziło zgodę na wymianę opon zimowych na letnie wyłącznie przez osoby, które używają samochodów do dojazdów do pracy i zaspokajania bieżących, codziennych potrzeb. Jeżeli więc obecnie nie przemieszczasz się samochodem, w tym z powodu kwarantanny, odłóż wizytę w warsztacie do czasu zakończenia ograniczeń w poruszaniu.

Continental nie zaleca jazdy na oponach zimowych w sezonie letnim.

Jednocześnie ze wzrostem temperatury wydłuża się droga hamowania opon zimowych, a ponadto w letnich warunkach opony zimowe mogą tracić sterowność w zakrętach i szybciej się zużywać” – ostrzega Łukasz Kusiak, menedżer produktu w Continental Opony Polska.

Gdy wymieniamy opony u dealera lub w warsztacie wulkanizacyjnym, możemy być spokojni, ponieważ przed montażem eksperci w serwisie sprawdzą stan naszego ogumienia, prawidłowo zamontują opony letnie i w razie potrzeby zamówią opony na zamianę. Jeżeli nie mamy pewności co do stanu opon letnich, na których jeździliśmy w zeszłym roku, najlepiej poprosić o radę sprzedawcę opon lub pracownika warsztatu. W razie wątpliwości należy także poprosić o ocenę stanu bieżnika i klocków opon, ponieważ podobnie jak ściany boczne, nie powinny one wykazywać żadnych oznak uszkodzenia.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony