Ogumienie

Opony

Opony osobowe

2 miesiące temu  17.09.2021, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

Hankook wyposaży najnowszą wersję Porsche Panamera w nowy bieżnik Ultra Ultra High Performance (UUHP). W zależności od modelu lub na życzenie klienta, opony Ventus S1 evo Z na zamówienie są sprzedawane w rozmiarach 265/45 ZR19 105Y XL ND0 na oś przednią i 295/40 ZR19 108Y XL ND0 na oś tylną lub 275/40 ZR20 ( 106Y) XL ND0 z przodu i 315/35 ZR20 (110Y) XL ND0 z tyłu.

Oprócz testów homologacyjnych, które są zwyczajowe dla tej kategorii pojazdów, opony mieszane stosowane w Porsche Panamera zostały również gruntownie przetestowane przy maksymalnej prędkości na legendarnym niemieckim torze wyścigowym Nürburgring Nordschleife, znanym jako „Zielone Piekło”. Gwarantuje to, że szczególnie wytrzymałą konstrukcję opon, które są w stanie sprostać „sportowym” wymaganiom w każdych warunkach.

„Porsche Panamera to czteroosobowy samochód sportowy o wysokich osiągach i wyjątkowym komforcie”, powiedział Sanghoon Lee, prezes Hankook Tire Europe. „W związku z tym bardzo się cieszymy, że jako pierwsi wyposażyliśmy ten model, ponieważ jest to dowód tego, że nasze produkty są niezwykle konkurencyjne nawet w najbardziej tej wymagającej kategorii pojazdów. Firma Hankook opracowuje już dodatkowe opony do przyszłych modeli Porsche”.

Hankook Ventus S1 evo Z zostały opracowane specjalnie dla pojazdów wysokiej klasy, które są szczególnie wymagające w kwestii opon, dlatego model jest wyposażony w aramidowy materiał kompozytowy z dwuwarstwową osnową. Pozwala to na uniknięcie odkształceń, które w przeciwnym razie prowadziłyby do niepożądanego wzrostu obwodu toczenia, tym samym powodując mniej precyzyjne zachowanie podczas jazdy przy dużych prędkościach, pomimo możliwego wydzielania ciepła, które może wystąpić podczas intensywnego użytkowania. Włókna aramidowe są niezwykle odporne na ciepło i charakteryzują się wysoką wytrzymałością oraz dobrymi właściwościami tłumiącymi przy niewielkiej wadze w stosunku do ich rozmiaru. Stal o wysokiej wytrzymałości w obszarze opasań i stopki zapewnia nowemu bieżnikowi Hankook dodatkową stabilność. W połączeniu ze wzmocnioną ścianą boczną zapewnia stabilność na prostych odcinkach i precyzję kierowania przy dużych i maksymalnych prędkościach, a także sportowe, dynamiczne prowadzenie.

„Nasz nowy model Ventus S1 evo Z został specjalnie opracowany, aby zapewnić wysokie osiągi samochodów sportowych najwyższej kategorii w różnych warunkach”, wyjaśnia Klaus Krause, szef Europejskiego Centrum Badań i Rozwoju Hankook, „te opony wspierają doskonalą dynamikę i komfort Porsche Panamera, pozwalając zarówno kierowcy, jak i pasażerom podróżować tak komfortowo, jak to tylko możliwe.”

Tagi: Hankook,

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony