Ogumienie

Opony

Opony osobowe

2 miesiące temu  17.09.2021, ~ Administrator   

Strona 2 z 2

Kolejnym priorytetem podczas opracowywania Ventus S1 evo Z była wysoka przyczepność w różnych warunkach pogodowych. Zastosowana mieszanka bieżnika została „zapożyczona” z opon dla samochodów wyścigowych, aby zapewnić optymalną interakcję między wypełniaczami, krzemionką i żywicami naturalnymi. Ponadto mieszanka zawiera najnowszą generację funkcjonalnie zaprojektowanych polimerów, które zapewniają niezmiennie wysoką przyczepność w szerokim zakresie zastosowań. Technologia mieszanek stosowana w produkcji wywodzi się również z rozwoju opon wyścigowych firmy Hankook, gdzie nakłady produkcji oraz serie materiałów są mniejsze. Są one przetwarzane przez znacznie dłuższe okresy czasu w sposób, który chroni materiały użyte w mieszance.

Jak zwykle w przypadku opon, szczególnie sportowych, Hankook Ventus S1 evo Z wykorzystuje również asymetryczny wzór bieżnika, z naciskiem na szczególnie sportowe osiągi. Ułożenie poszczególnych klocków bieżnika względem siebie zostało opracowane tak, aby zapewnić ich optymalną sztywność w różnych sytuacjach na drodze. Trzy główne rowki umieszczone w wewnętrznej części bieżnika zapewniają szybkie odprowadzanie wody na mokrej nawierzchni. Ponadto szczególną uwagę zwrócono na zewnętrzną stronę bieżnika opony, gdzie znacznie zwiększony stosunek powierzchni bieżnika do szerokości opony uwzględnia wymagania dotyczące wysokiej wydajności na zakrętach i precyzyjnego prowadzenia bocznego, zwłaszcza podczas sportowej jazdy na suchej nawierzchni.

Nowe opony Hankook Ventus S1 evo Z są obecnie używane jako oryginalne wyposażenie przez wiodących producentów samochodów w przeważającej mierze sportowych i będą dostępne w 15 rozmiarach od 19 do 21 cali, z szerokościami bieżnika od 225 do 315 mm, profilach od 45 do 30 serii. W nadchodzącym roku dodatkowe rozmiary uzupełnią ofertę, szczególnie dla pojazdów wysokiej klasy.

Tagi: Hankook,

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony