ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

Opony

Opony osobowe

ponad rok temu  05.04.2023, ~ Administrator   Czas czytania 9 minut

Leszek Szafran, dyrektor zarządzający dywizją opon osobowych w Goodyear EEN

Strona 1 z 5

O znaczeniu testów opon przeprowadzanych przez niezależnych ekspertów, o rynku opon całorocznych, a także tych dla samochodów elektrycznych. Wreszcie - o zrównoważonym rozwoju i ekologii, aktualnych trendach w osobówkach i nowatorskich technologiach. Takie tematy poruszamy w wywiadzie z Leszkiem Szafranem, dyrektorem zarządzającym dywizją opon osobowych w Goodyear EEN.

Opony Goodyear regularnie okupują pierwsze miejsca w rankingach opon opracowywanych przez redakcje prestiżowych magazynów motoryzacyjnych czy w testach ADAC, żeby wspomnieć choćby ostatnie triumfy modeli Eagle F1 Asymmetric 6 czy EfficientGrip Performance 2. Czy tego typu wyróżnienia mają realne przełożenie na sprzedaż opon?

Tak. Kierowcy planujący zakup opon szukają zaufanej rekomendacji, tak samo jak konsumenci kupujący elektronikę czy sprzęt AGD. Czołowa pozycja w teście opon przeprowadzonym przez niezależną, renomowaną organizację motoryzacyjną czy cenioną redakcję to taki stempel potwierdzający jakość i obiecane przez nas osiągi. Wspomniany ADAC to jedna z najbardziej cenionych organizacji motoryzacyjnych w Europie, ciesząca się renomą i wiarygodnością ze względu na rygorystyczne procedury badań. W przypadku opon szczególny nacisk kładziony jest na wszechstronność ogumienia – dobrą ocenę mogą dostać tylko te opony, które osiągną wysokie noty we wszystkich badanych aspektach, a nie tylko w części z nich. Tym większa satysfakcja, gdy opona Goodyear w takim teście zwycięża.

Konsumenci ufają ekspertom, bo – co oczywiste - nie każdy kierowca dysponuje wystarczającą wiedzą techniczną, by porównać opony pod względem ich jakości i możliwości. I to dobrze, że mogą się oprzeć na opinii testerów, którzy sprawdzają nasz produkt w różnych warunkach, niemal go prześwietlają. Każda nagroda, każdy wysoki wynik w teście zwiększa zaufanie konsumentów do naszych opon.

Jak wygląda w Polsce rynek opon całorocznych?

W zeszłym roku według danych PZPO sprzedaż opon całorocznych w Polsce wzrosła o 5% rok do roku, a udział tego typu opon w całym rynku zwiększył się do 18% z 17% rok wcześniej. Dynamika wzrostu była wyraźnie mniejsza niż w poprzednich latach i słyszę coraz częściej opinie, że jesteśmy blisko docelowej pozycji opon całorocznych na rynku, czyli w okolicach 20%. Coraz łagodniejsze zimy w Polsce skłaniają część kierowców, szczególnie tych poruszających się w przestrzeni miejskiej, do inwestycji w jeden komplet opon na cały rok, ale z drugiej strony - gwałtowność zmian pogodowych, czyli krótkie, ale za to mocne ataki zimy w naszym kraju, są argumentem na korzyść opon zimowych. Oczywiście, mamy w naszym portfolio odpowiedź na każdą z tych potrzeb i będziemy nadal inwestować w doskonalenie każdego typu opony, letniej, zimowej czy całorocznej.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony