Ogumienie

Opony

Opony osobowe

miesiąc temu  03.02.2020, ~ Administrator   

Fot. Rafał Dobrowolski

Strona 1 z 1

Włoch Antonio Gallo dołączył do zespołu Centrum Technicznego KENDA Europe w niemieckim Winsen. Będzie testował opony tego pochodzącego z Tajwanu producenta. Doświadczenie w tym aspekcie ma, bo przez długi czas pracował na takim stanowisku dla Ferrari.

Producent opon informuje już o pierwszych zadaniach Włocha. Na początku roku przeprowadzono końcowe testy na lodzie i śniegu dla nowej opony Wintergen dla aut typu SUV. Testy odbyły się w Ivalo w Finlandii, w temperaturze minus 12 stopni Celsjusza. Testy dotyczyły hamowania, pokonywania zakrętów i prowadzenia w trudnych warunkach pogodowych. Prawdopodobnie testowana opona będzie gotowa do wprowadzenia na rynek w tym roku. Plan firmy zakłada także zatrudnienie dwóch dodatkowych inżynierów ds. rozwoju, którzy skupią się głównie na testach za pomocą wspomaganych komputerowo metod symulacji.

KENDA inwestuje jednak nie tylko w nowych pracowników: Firma planuje również rozbudowę na dużą skalę swojego europejskiego działu rozwoju, który będzie obejmował nowoczesne laboratoria rozwojowe oraz najnowsze technologie pomiarowe i testowe.

- Robimy teraz decydujący krok w kierunku niezależności - mówi Frits van der Steege z Centrum Badań i Rozwoju KENDA Europe. - Oczywiście nadal będziemy ściśle i intensywnie współpracować z naszymi centrami badawczo-rozwojowymi w USA i na Tajwanie, ale dzięki dodatkowemu personelowi i rozbudowie naszego działu rozwoju, będziemy pracować na wysoką pozycję w Europie. Jesteśmy świadomi, że produkty przeznaczone na rynek europejski muszą być również tutaj opracowywane. Musimy być w samym centrum naszych działań - tylko w ten sposób możemy się rozwijać i budować trwały, stabilny rynek. Naszym celem jest ścisła współpraca z jednym z największych europejskich producentów samochodów, aby przejść do produkcji seryjnej wyposażenia oryginalnego. Na tym aktualnie się skupiamy.

Tagi: KENDA,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony