Ogumienie

Opony

Opony osobowe

2 miesiące temu  03.11.2020, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

Nadeszła jesień, a wraz z nią dla większości kierowców — pora na zmianę opon na zimowe. W wielu krajach europejskich wymagają tego przepisy. Położony najdalej na północ producent opon może się poszczycić szeroką ofertą zimowego ogumienia, które doskonale sprawdza się w zmiennych środkowoeuropejskich warunkach pogodowych. We wrześniu 2020 r. firma Nokian Tyres zaprezentowała najnowszy model opon: Nokian Seasonproof i Nokian Seasonproof SUV — opony całoroczne, które dopełniają ofertę wysokiej jakości opon zimowych.

Jako wynalazca opon zimowych prestiżowa nordycka marka Nokian Tyres zawsze gwarantuje dobry wybór jakościowych opon — mówi Martin Dražík, specjalista i menedżer produktu na Europę Środkową w Nokian Tyres.

Nową oponę zimową do samochodów osobowych Nokian Snowproof uznano za najlepszą spośród środkowoeuropejskich opon zimowych w teście szwedzkiego czasopisma Teknikens Värld. Ze względu na połączenie doskonałej przyczepności na śniegu i lodzie oraz znakomitych właściwości na nawierzchni suchej otrzymała ona odznakę Best in test. Wyjątkowe bezpieczeństwo tej opony w warunkach zimowych umożliwia bezstresową jazdę nawet w razie nieoczekiwanych opadów śniegu i konieczności zmiany pasa ruchu na błocie pośniegowym. Dzięki nowej technologii Alpine Sense Grip opracowanej przez Nokian Tyres opona radzi sobie ze wszystkimi wyzwaniami zimowej pogody i zapewnia przewidywalną, zrównoważoną reakcję w warunkach miejskich, na autostradach oraz malowniczych drogach górskich.

Właścicielom samochodów sportowych o wysokich osiągach Nokian Tyres poleca unikatowe opony UHP Nokian Snowproof P. Stanowią one sportowe i nowoczesne rozwiązanie wyróżniające się wysokimi parametrami prowadzenia i niezawodną przyczepnością w zimie. Doskonale sprawdzają się podczas nagłych zmian pasa ruchu czy na pokrytych błotem pośniegowym bocznych drogach. Opracowana przez Nokian Tyres nowa koncepcja Alpine Performance zapewnia najwyższej klasy bezpieczeństwo codziennej jazdy dzięki zaawansowanym właściwościom trakcyjnym, krótszej drodze hamowania i pewności pokonywania zakrętów. W opracowywaniu tej wyjątkowej opony uczestniczył dwukrotny mistrz świata Formuły 1 Mika Häkkinen.

Opona sprawuje się niezawodnie przy zarówno dużej, jak i małej szybkości na śliskich drogach. Precyzyjne i łatwe prowadzenie odczuwa się nawet w warunkach ekstremalnych. Niezależnie od tego, co szykuje nam zima, opony Nokian Snowproof P znacznie zwiększają pewność podczas jazdy, a to przekłada się na jej płynność i bezpieczeństwo — mówi Häkkinen.

Tagi: Nokian Tyres,

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony