Ogumienie

Opony

Opony osobowe

10 miesięcy temu  23.04.2020, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

Michelin wprowadza na rynek nową oponę letnią do samochodów dostawczych. MICHELIN Agilis 3 została zaprojektowana tak, by zapewnić trwałe osiągi i bezpieczeństwo jednocześnie z myślą o środowisku naturalnym.

Nowa opona MICHELIN Agilis 3 dzięki niskim oporom toczenia (klasa B) zapewnia mniejsze zużycie paliwa1 i znacznie niższy poziom emisji CO2 pojazdu, co oznacza nawet 100 kg dwutlenku węgla rocznie mniej. Jest to porównywalne z ilością CO2, jaką w ciągu roku absorbują 3 drzewa2. Dodatkowo gama charakteryzuje się zoptymalizowaną wagą. Nowy model opony do samochodów dostawczych jest lżejszy o ok. 1,6 kg od opony poprzedniej generacji MICHELIN Agilis+, co przekłada się na mniej odpadów i mniejsze wykorzystanie zasobów naturalnych.

Długotrwałe bezpieczeństwo

 • Znakomite osiągi w zakresie hamowania na mokrej nawierzchni3 od pierwszego do ostatniego kilometra4 5 dzięki zastosowaniu technologii EverGrip. W oponie zastosowano bardziej pionowe ścianki rowków, które zapewniają stałą ilość gumy na styku z podłożem i gwarantują przez to skuteczne odprowadzanie wody.

 • Mieszkanka zawiera innowacyjny polimer pozwalający zastosować większą ilość krzemionki i sadzy, co zwiększa przyczepność opony na mokrej nawierzchni.

Znakomita trwałość

 • Opona zapewnia przebieg większy nawet o 7 proc. w porównaniu do opon poprzedniej generacji6.

Większa wytrzymałość

 • MICHELIN Agilis 3 wykonano z odpornej na otarcia mieszanki gumowej powstałej dzięki wykorzystaniu innowacyjnej technologii stosowanej w oponach ciężarowych.

 • Oponę wyposażono w specjalne tarcze chroniące boki opony przed uszkodzeniem.

 • MICHELIN Agilis 3 to pierwsza opona dostawcza z opatentowanymi, stosowanymi dotychczas w oponach ciężarowych ewakuatorami, które zapobiegają zakleszczaniu się kamieni w rowkach bieżnika

Opona MICHELIN Agilis 3 będzie dostępna od kwietnia 2020 r. w 14 rozmiarach o średnicach osadzenia 15” i 16”.

W przypadku kamperów MICHELIN zdecydowanie zaleca montaż opon z oznaczeniem CP o większej nośności, zaprojektowanych specjalnie do tych pojazdów. Oznaczenie CP mają opony gamy MICHELIN Agilis Camping.

1 Klasa B oporu toczenia z europejskich etykiet w porównaniu z klasą C MICHELIN Agilis+.

2 Na podstawie wyników wewnętrznego badania „Analyse Cycle de Vie” (ACV) przeprowadzonego we wrześniu 2019 r. w Centrum Technologicznym MICHELIN i porównującego osiągi opon MICHELIN Agilis 3 i MICHELIN Agilis+ w rozmiarze 235/65 R16 115/113R. Jedna opona MICHELIN Agilis 3 generuje o 1,3 kg CO2/1000 km mniej od opony MICHELIN Agilis+. Przykładowy samochód dostawczy wyposażony w 4 opony Agilis 3 pokonujący 20 000 km rocznie, wygeneruje 104 kg CO2 mniej na tym dystansie. Zakładając, że jedno drzewo absorbuje średnio 35 kg CO2 rocznie (w zależności od rodzaju i wieku), obniżenie emisji CO2 o 104 kg rocznie będzie stanowić równowartość ilości zaabsorbowanej przez 3 drzewa (źródło: CSR i Platforma Zrównoważonego Rozwoju).

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony