Ogumienie

Opony

Opony osobowe

5 miesięcy temu  05.09.2019, ~ Administrator   

Strona 1 z 3

Nokian Tyres przedstawia nowe letnie opony przeznaczone do samochodów typu SUV i crossover. - Pierwsze z nich, zaprojektowane z myślą o bezpiecznej jeździe Nokian Powerproof SUV, gwarantują spokój ducha nawet w ekstremalnych sytuacjach, takich jak zmiana pasa ruchu przy dużej prędkości czy nagłe hamowanie. Drugie, Nokian Wetproof SUV, zapewniają skuteczne hamowanie nawet na mokrej nawierzchni oraz ochronę przed aquaplaningiem - czytamy w oficjalnym komunikacie producenta.

Oba modele wyposażone są w technologię Dual Zone Safety, znaną z wyróżnionych w licznych testach motoryzacyjnych opon do samochodów osobowych.

Rosnąca popularność mocnych SUV-ów i modnych crossover-ów wiąże się ze wzrostem zapotrzebowania na opony do tego typu pojazdów. Nokian Tyres prezentuje dwa nowe modele opon SUV, stworzonych w oparciu o wyróżnione w testach motoryzacyjnych, przeznaczone do samochodów osobowych, Nokian Powerproof Nokian Wetproof.

Wiemy, że opony letnie muszą być bezpieczne i niezawodne przez wszystkie cieplejsze miesiące – od wczesnej wiosny, aż po późną jesień. Pracując nad stworzeniem opon do pojazdów typu SUV, szczególną uwagę przywiązujemy do tego, aby sprawdzały się przy każdej pogodzie i w każdych warunkach – mówi Jarno Röytiö, Development Manager w Nokian Tyres.

Obydwa nowe produkty Nokian Tyres, oprócz ulepszonej konstrukcji, która czyni je solidniejszymi, wyposażone zostały w unikalną technologię aramidowej ściany bocznej. Wzmocnione niezwykle wytrzymałym włóknem aramidowym opony są bardziej odporne na uszkodzenia i pęknięcia, które mogłyby przeszkodzić wakacyjnym podróżom.

Nowe modele opon, przeznaczone do pojazdów typu SUV, są wynikiem podejmowanych przez Nokian Tyres działań na rzecz rozszerzenia oferty opon letnich na rynku środkowoeuropejskim. Gwarancję doskonałości Nokian Powerproof SUV i Nokian Wetproof SUV stanowi znak certyfikacji TÜV SÜD. Nowe produkty będą dostępne dla konsumentów wiosną 2020 r.

Nowe Nokian Powerproof SUV – precyzyjne prowadzenie i przyjemność z jazdy

Nowe Nokian Powerproof SUV to letnie opony UHP, stworzone z myślą o coraz częściej spotykanych na środkowoeuropejskich autostradach samochodach typu SUV. Technologia Dual Zone Safety,  znana z opon marki Nokian Tyres do samochodów osobowych, zapewnia doskonałą przyczepność i przewidywalność trakcji. W technologii Dual Zone Safety opona podzielona jest na dwie strefy funkcyjne. Strefa Power Zone na zewnętrznym barku opony odpowiada za precyzyjne prowadzenie, natomiast strefa Wet Safety Zone po wewnętrznej stronie opony zwiększa bezpieczeństwo na mokrej nawierzchni.

Tagi: Nokian,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony