Ogumienie

Opony

Opony osobowe

5 miesięcy temu  02.04.2020, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

PremiumContact™ 6 zajmuje pierwsze miejsce w teście rosyjskiego magazynu samochodowego Za Rulem. SportContact™ 6 w teście AutoBild Sportcars wygrywa z 9 produktami konkurencji. Według wyników testu, opony budżetowe mają „niebezpiecznie długą drogę hamowania na mokrej i suchej nawierzchni”.

Po doskonałych wynikach w testach przeprowadzonych przez automobilkluby i magazyny samochodowe w Niemczech, opona Continental PremiumContact™ 6 zdobyła pierwsze miejsce w teście opon letnich przeprowadzonym przez rosyjski magazyn samochodowy Za Rulem (ros. Za kierownicą), wydanie 3/2020. Najlepsza opona w hamowaniu na suchej nawierzchni, najlepsza do prowadzenia na mokrej i suchej nawierzchni, najlepsza  w teście emisji hałasu – podsumował magazyn. Eksperci przetestowali 15 różnych opon letnich w rozmiarze 195/65 R15, pochodzących od europejskich, amerykańskich i azjatyckich producentów, używając jako pojazdu testowego auta marki Škoda Octavia. 

Continental PremiumContact™ 6 – kolejne zwycięstwo w sezonie

Pierwszym miejsce opony PremiumContact™ 6 w teście rosyjskiego magazynu to kolejny bardzo dobry wynik tego modelu w serii testów opublikowanych w 2020 roku przez automobilkluby i magazyny samochodowe. Dla przypomnienia, opona uzyskała wcześniej imponujące wyniki w teście organizowanym przez Auto Zeitung (rozmiar 225/50 R17, 19 lutego 2020), najlepsze w teście automobilklubów ADAC, ÖAMTC i TCS (rozmiar 225/40 R18, 25 lutego 2020) oraz pierwsze miejsce wśród 50 różnych opon w teście AutoBild (rozmiar 245/45 R18, 5 marca 2020).

Continental PremiumContact™ 6 jest oponą letnią do samochodów klasy kompaktowej i wyższej. Jest produkowana w bardzo szerokiej gamie rozmiarów, z homologacją dla prędkości do 300 km/h (indeks „Y”).

Opona SportContact™ 6 znów na prowadzeniu

Magazyn AutoBild Sportscars opublikował swój najnowszy, coroczny test opon letnich (wydanie 4/2020, s. 83) pod tytułem „Hot Wheels”. Opona Continental SportContact™ 6 uzyskała najlepszą ocenę: „Wzorowa”. Najwyższej klasy opona sportowa, zapewniająca precyzyjne sterowanie, sportowe prowadzenie i krótką drogę hamowania na suchej nawierzchni, stabilne prowadzenie boczne na mokrej nawierzchni i dobrą odporność na aquaplaning – napisał magazyn, podsumowując wyniki testu. AutoBild Sportscars testował opony w rozmiarze 245/35 R19 na przedniej osi i 265/35 R19 na osi tylnej, w samochodzie Mercedes AMG C63.
We wszystkich ośmiu kategoriach testowych na mokrej i suchej nawierzchni, opona SportContact™ 6 uzyskała ocenę „dobrą” lub „bardzo dobrą”, a także ocenę „dobrą” w zakresie oporów toczenia.

Tagi: Continental,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony