Ogumienie

Opony

Opony osobowe

7 miesięcy temu  07.10.2019, ~ Administrator   

Strona 1 z 1

Producent opon klasy premium, firma Hankook, od czerwca wyposaża Porsche Cayenne w swoje flagowe opony UHP, czyli Ventus S1 evo 3 SUV. 

- Porsche to wyjątkowo mocne samochody sportowe o jednocześnie wysokiej wartości użytkowej, co jednak sprawia, że dopasowanie do nich odpowiednich opon nie jest rzeczą prostą - powiedział Han-Jun Kim, prezes Hankook Tire Europe. - Jesteśmy więc bardzo zadowoleni z możliwości dostarczania opon na pierwsze wyposażenie tego auta, gdyż w sposób imponujący demonstruje ono możliwości naszych produktów.

Nowa opona o ultra wysokich osiągach, oparta na technologii przetestowanej przez DTM, zapewnia wysoką precyzję kierowania i bardziej sportowe prowadzenie. Opony mieszane: z przodu w rozmiarach 285/40 ZR 21 (109Y) XL i 315/35 ZR 21 (111Y) XL z tyłu przygotowano specjalnie z myślą o sportowych SUV-ach, by zapewnić im szczególne parametry jezdne.

- Ze względu na obciążenie pojazdu, w połączeniu z jego sportowymi właściwościami jezdnymi, niskim oporem toczenia i wysoką ładownością, stworzenie opon do Porsche Cayenne było bardzo trudne - wyjaśnia Dipl.-Ing. Klaus Krause, kierownik Europejskiego Centrum Badań i Rozwoju w firmie Hankook. - Nowe opony Ventus S1 evo 3 SUV bardzo dobrze spełniają te wymagania zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni

Nowy bieżnik Hankooka, prócz sportowej jazdy, oferuje również szereg nowych funkcji, które optymalizują właściwości środowiskowe (opór toczenia i trwałość). Ventus S1 evo 3 SUV korzysta w mieszance gumowej bieżnika z innowacyjnych materiałów nowej generacji opartych o naturalne żywice wysokiej wydajności. Zwiększa to nie tylko przyczepność w szczytowej fazie mocy generowanej przez pojazd, ale również utrzymuje przyczepność nawet w znacznie szerszym zakresie temperatur, co oznacza bardzo szeroki zakres graniczny. Prócz tego specjalne materiały nylonowe zastosowane w tzw. procesie „bead-packing" w ściance bocznej przekładają się na bardzo wysoką stabilność jazdy nawet przy obciążeniu, a hybrydowy materiał aramidowy CapPly zaaplikowany na stalowych kordach opasania w połączeniu z dwuwarstwową konstrukcją szkieletową ze sztucznego jedwabiu dodatkowo zapewnia wysoką wytrzymałość i trwałość.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony