Ogumienie

Opony

Opony osobowe

2 miesiące temu  11.09.2020, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

Gama opon Pirelli, które mogą być używane przez cały rok, została rozbudowana w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie ze strony kierowców. Opony całoroczne są przeznaczone dla osób, które nie szukają ekstremalnych osiągów i nie pokonują znacznych odległości w ciągu roku. Są natomiast idealne dla kierowców, których głównym priorytetem jest znalezienie jednego produktu, który zapewni bezpieczeństwo zarówno zimą, jak i latem. Dzięki oponom całorocznym nie muszą oni myśleć o sezonowych zmianach, a dzięki technologii Seal Inside nawet o przebiciach.

W ciągu ostatnich trzech lat nastąpił duży wzrost zainteresowania konsumentów w całej Europie oponami całorocznymi - rynek ten wręcz podwoił się w latach 2016-2019. Pirelli rozszerza gamę całorocznych opon o 22 nowe rozmiary bieżników Cinturato All Season Plus i Scorpion Verde All Season SF na obręcze od 16 do 19 cali. Na rynku dostępne są także modele z technologią Seal Inside - systemem Pirelli, który pozwala kierowcom kontynuować jazdę nawet po przebiciu opony. Dzięki wprowadzeniu nowych rozmiarów marka Pirelli będzie w stanie pokryć blisko 90% perspektywicznego rynku opon całorocznych.

OPONY CAŁOROCZNE WRAZ Z TRADYCYJNYMI OPONAMI LETNI I ZIMOWYMI

Opony zimowe są nadal zalecane do samochodów o większej mocy i tych, które są eksploatowane w ekstremalnych warunkach zimowych. Oferta całoroczna Pirelli została opracowana z myślą o osobach, które pokonują mniejsze przebiegi, głównie w mieście i wolą używać tylko jednego kompletu opon przez cały rok, bez konieczności dokonywania sezonowej zmiany. Wszystko zależy więc od tego, w jaki sposób kierowca ma zamiar jeździć i eksploatować swój samochód. Popyt na opony całoroczne znacznie wzrósł w całej Europie, a ogumienie tego typu zapewnia doskonałą równowagę między charakterystyką opony letniej, a specjalizacją opony zimowej.

CINTURATO ALL SEASON PLUS

Opona Cinturato All Season Plus, do samochodów z kołami od 15 do 20 cali, jest przeznaczona dla osób, które jeżdżą głównie po miastach, nie martwiąc się o pogodę. Ta ewolucja oryginalnej serii Cinturato All Season korzysta ze specjalnego kierunkowego wzoru bieżnika, który optymalizuje odprowadzanie wody przez dwa szerokie kanały podłużne i rowki boczne, ograniczając tym samym wystąpienie zjawiska aquaplaningu. Innowacyjna konstrukcja oznacza również zmniejszony poziom hałasu, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pojazdu. Kolejną charakterystyczną cechą nowej Cinturato All Season Plus są lamelki 3D. Konstrukcja ta ma na celu zminimalizowanie ruchu klocków bieżnika, aby zagwarantować lepszą wydajność podczas hamowania i pokonywania zakrętów. Dzięki temu profil zużycia opony jest bardziej równomierny, a jednocześnie wydłuża się żywotność ogumienia. Podczas opadów śniegu lamelki otwierają się i chwytają śnieg, zapewniając doskonałą przyczepność z nawierzchnią drogi. Sprawia to, że Cinturato All Season Plus ma nie tylko oznaczenie M + S, ale również symbol płatka śniegu z trzema szczytami górskimi – znak będący potwierdzeniem pełnego bezpieczeństwa w zimowych warunkach.

Tagi: Pirelli,

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony