Ogumienie

Opony

Opony osobowe

2 miesiące temu  27.01.2021, ~ Administrator   

Strona 1 z 1

Vredestein, holenderski producent opon klasy premium, wprowadza na rynek nową gamę opon letnich Ultrac, które zapewniają najlepsze w swoje klasie osiągi zarówno na mokrych, jak i suchych nawierzchniach. Nowe opony Ultrac zostały opracowane z myślą o bezpieczeństwie i komforcie w globalnym centrum badawczo-rozwojowym Apollo Tyres w Enschede w Holandii. Dostępne są w rozmiarach od 15 do 18 cali, dzięki czemu doskonale nadają się do wielu modeli samochodów rodzinnych i kompaktowych.

Oprócz wyjątkowej stylistki marki Vredestein opony Ultrac charakteryzują się również niezrównanymi właściwościami jezdnymi i doskonałym zachowaniem na zakrętach nawet przy dużych prędkościach — zapewniają lepsze o 15% osiągi na suchych i mokrych nawierzchniach w porównaniu z poprzednim modelem. Jest to wynikiem wzmocnionego żłobienia z bardziej kwadratową powierzchnią styku oraz sztywniejszej rzeźbie bieżnika i jego środkowej części z parabolicznymi rowkami bocznymi. Rozwiązania te zapewniają lepszą reakcję i precyzję układu kierowniczego, zwiększając bezpieczeństwo i dynamikę jazdy. Dodatkowo zmniejszony o 5% opór toczenia opony przekłada się na niższe zużycie paliwa oraz obniżoną emisję CO2.

Znany z innowacyjności zespół badawczo-rozwojowy firmy Vredestein wykorzystał nowej generacji rozwiązania technologiczne w zakresie bieżnika, aby uzyskać lepszą o 10% w porównaniu z poprzednim modelem skuteczność hamowania na suchej i mokrej nawierzchni. Efekt ten uzyskano w nowej oponie Ultrac dzięki zwiększeniu o 50% zawartości wyjątkowej mieszanki krzemionki i żywic, które, w połączeniu z wielofunkcyjnymi polimerami, zapewniają lepszą przyczepność. 

Komfort był dla Vredestein kwestią priorytetową. Firma obrała sobie za cel zoptymalizowanie wrażeń podczas jazdy. Zmniejszona wysokość w punkcie szczytowym, zoptymalizowana budowa ściany bocznej i większa strefa elastyczna zapewniają skuteczniejszą amortyzację wstrząsów i obniżają poziom hałasu podczas jazdy. Ponadto rozłożenie bieżnika zostało zoptymalizowane dla różnych średnic opony, aby zapewnić większy komfort akustyczny. 

- Zupełnie nowy model Ultrac został stworzony w oparciu o ponad dwie dekady rozwoju i stanowi znaczny krok naprzód pod względem właściwości jezdnych, komfortu i redukcji poziomu hałasu w segmencie opon letnich. Nasi inżynierowie ds. badań i rozwoju osiągnęli nowy poziom wydajności przy minimalnym oporze toczenia, dzięki czemu możemy dostarczyć na rynek oponę, która charakteryzuje się najwyższymi w swojej klasie osiągami, niezrównanym poziomem komfortu i wyjątkową stylistyką - Yves Pouliquen, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu na rynek europejski.

Opony letnie pozostają produktami pierwszego wyboru dla kierowców na wielu rynkach europejskich, dlatego nowy model opony Ultrac ma duże znaczenie dla marki Vredestein. Firma wierzy, że nowa oferta wzmocni pozycję marki na rynkach kluczowych, a jednocześnie przyczyni się do zwiększenia prestiżu Vredestein jako marki premium.

Tagi: Vredestein,

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 2
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony