Ogumienie

Opony

Opony osobowe

ponad rok temu  03.10.2018, ~ Administrator   Czas czytania 5

Strona 2 z 3

Podwójna strefa bezpieczeństwa – pełen komfort na suchej i mokrej nawierzchni

Aby sprawdzić się każdych możliwych warunkach, Nokian Wetproof ma asymetryczny wzór bieżnika. Służy on z jednej strony poprawie trakcji i przyczepności na suchej i mokrej jezdni, a z drugiej zwiększa wytrzymałość i odporność opony na zużycie.

Aby zapewnić najwyższy komfort i bezpieczeństwo, bieżnik opony został podzielony na dwie funkcjonalne strefy. Nowy układ, nazwany podwójną strefą bezpieczeństwa, gwarantuje znakomite właściwe jezdne na suchej i mokrej nawierzchni. Strefa stabilizacyjna na zewnętrznej stronie opony ułatwia manewrowanie stabilizując oponę i zapewnia znakomite właściwości jezdne, a strefa bezpiecznej jazdy po mokrej nawierzchni od wewnątrz poprawia przyczepność i zmniejsza ryzyko aquaplaningu. Poprawiające sterowność na mokrej nawierzchni rowki samoblokujące oznaczają wsparcie żebra podłużnego i umożliwienie swobodnego odpływu wody z powierzchni opony. Rowki żeber mają elementy samoblokujące, które dociskają się do siebie nawzajem w trakcie kontaktu opony z nawierzchnią. Nowe, innowacyjne rozwiązanie zwiększa stabilność jazdy przy zachowaniu bezpieczeństwa w deszczu i na mokrej nawierzchni.

Strefa stabilizująca – komfort i niski hałas toczenia

Design cichych rowków to innowacyjne rozwiązanie, które zmniejsza hałas toczenia opon słyszalny wewnątrz i na zewnątrz pojazdu i poprawia komfort jazdy. Struktura przypominająca powierzchnię piłeczki golfowej wpływa na przepływ powietrza i eliminuje nieprzyjemne huczenie. Rozwiązanie zmniejsza również opór powietrza, a w efekcie chłodzi powierzchnię opony i zmniejsza jej zużycie pozwalając pokonać większy dystans na jednym komplecie opon.

Specjalna strefa na ścianie bocznej, znana jako technologia cichych ścian bocznych, to wyjątkowe połączenie odpowiedniej mieszanki i budowy, które tłumi hałas i wibracje powstające w kontakcie z nawierzchnią, co przekłada się na ciszę we wnętrzu samochodu.

Strefa bezpiecznej jazdy po mokrej nawierzchni – maksymalna redukcja aquaplaningu

Ciecz w ruchu, na przykład woda, napotkawszy zakrzywioną powierzchnię, ma tendencję do płynięcia wzdłuż krzywizny. Zjawisko znane jest jako efekt Coanda i może zostać wykorzystane do skierowania strumienia cieczy w pożądanym kierunku. Zjawisko aquaplaningu występuje wówczas, kiedy opona nie jest w stanie odprowadzić całej wody spod powierzchni kontaktu z nawierzchnią. Technologia Coanda w oponach Nokian Tyres przyspiesza odprowadzanie wody, kierując jej strumień w stronę zewnętrznych krawędzi, by zapobiec powstaniu niebezpiecznego zjawiska aquaplaningu.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony