Ogumienie

Opony

Opony ciężarowe

Wydarzenia

3 miesiące temu  28.07.2021, ~ Rafał Dobrowolski   

Strona 1 z 1

Apollo wesprze ambitną podróż z Polski do Nepalu. W ciągu miesiąca uczestnicy przemierzą 10 tys. km, a ich pojazdem będzie odrestaurowany samochód ciężarowy marki Jelcz z 1979 r.

Wiekowy Jelcz został wyposażony w opony Apollo z serii Endu Trax. 20 sierpnia 2021 r. podróżnicy wyruszą w liczącą 10 tys. km trasę, której pokonanie zajmie co najmniej miesiąc.

- Apollo Tyres wspiera polską ekspedycję w Himalaje, zapewniając grupie opony Endu Trax, na których podróżnicy przemierzą 10 tys. km - mówi Maciej Winiarz, Country Manager Apollo Tyres w Polsce.

- Wraz z synem, który wyrusza w podróż śladami ojca, składamy hołd uczestnikom ambitnej wyprawy w Himalaje z 1979 r. Liczymy na to, że z naszą pomocą zespół przypomni osiągnięcia polskich himalaistów.

Głównym celem projektu jest odtworzenie wyprawy do podnóża Wielkich Himalajów przy użyciu tego samego pojazdu marki Jelcz, który został w pełni odrestaurowany i wyposażony w opony Apollo Endu Trax. Oryginalnego samochodu ciężarowego używano do transportu wspinaczy i ich wyposażenia.

Grupa ekspedycyjna

Maciej Pietrowicz jest synem polskiego alpinisty, który brał udział w himalajskiej ekspedycji w 1979 roku. Wyprawa zakończyła się tragiczną śmiercią trzech wspinaczy. Idąc w ślady ojca, przejedzie on 10 tys. km z Polski do Nepalu, aby powrócić do tego niezwykłego miejsca. Do Macieja Pietrowicza dołączą Ryszard Włoszczowski, który wziął udział w pierwszej ekspedycji oraz kierowca i mechanik Arkadiusz Peryga, który podjął się odrestaurowania zabytkowego Jelcza. W wyprawie jako wsparcie weźmie również udział Dariusz Majewski.

Droga do Nepalu poprowadzi grupę pięciu polskich himalaistów przez Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię, Turcję, Iran, Pakistan oraz Indie. Podróżnicy będą zatrzymywać się w każdym z tych krajów, aby promować projekt oraz organizować wydarzenia edukacyjne.

Odwiedzą również fabrykę Apollo Tyres w Indiach

Członkowie ekspedycji zatrzymają się w miejscach związanych z wyprawą z 1979 r., w tym w konsulatach Rzeczypospolitej Polskiej i na cmentarzu wojskowym armii generała Andersa w Iranie. Na koniec zespół spotka się z mieszkańcami Katmandu. W międzyczasie będzie okazja, by zwiedzić fabrykę Apollo Tyres w Indiach.

Sześć lat temu Nepal został dotknięty przez trzęsienie ziemi, które spowodowało poważne zniszczenia na tym obszarze. Samochód ciężarowy posłuży nie tylko do odtworzenia przebiegu historycznej wyprawy – grupa wykorzysta wolne miejsce do przewiezienia przyborów szkolnych dla dzieci w Himalajach.

Fot. Firma Apollo Tyres

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony