Ogumienie

Opony

Opony ciężarowe

4 miesiące temu  02.11.2020, ~ Administrator   

Proway H:01. To nowa linia opon do transportu dalekobieżnego. Projektanci postawili na dwa kluczowe czynniki - długi przebieg i niskie opory toczenia.

Proway H:01. To nowa linia opon do transportu dalekobieżnego. Projektanci postawili na dwa kluczowe czynniki - długi przebieg i niskie opory toczenia.

Strona 1 z 5

Z Wojciechem Sygą, menedżerem sprzedaży w Prometeon Tyre Group Polska, oraz ekspertem ds. technicznych Michałem Kamińskim rozmawia red. Piotr Łukaszewicz.

Prometeon jako niezależny podmiot jest stosunkowo młodym graczem na rynku opon ciężarowych, ale korzystającym z solidnego doświadczenia i eksperckich korzeni. Jak jesteście dziś postrzegani w Polsce?

Wojciech Syga: To prawda, jesteśmy młodzi, bo Prometeon działa od trzech lat, ale opieramy się na ponadstuletniej historii. Od samego początku Prometeon inwestował we własne badania, by móc pracować nad innowacjami i wprowadzać na rynek nowe rozwiązania i produkty. Podstawą naszej technologii jest ciągła praca nad dalszymi udoskonaleniami osiągów produktu. Żeby zdobyć rynek, trzeba być wszędzie. Dlatego staliśmy się firmą multibrandową i poza dobrze znanymi oponami marki PIRELLI, które są opracowywane przez zespół R&D Prometeon oraz produkowane w naszych fabrykach, w naszym portfolio znajdują się także inne marki. Cały czas rośniemy. Nawet teraz, w dobie pandemii, rynek się odkuwa.

To jest chyba pytanie, które dziś pada w wielu wywiadach w różnych branżach. Jak wygląda sytuacja na rynku w kontekście pandemii koronawirusa?

Wojciech Syga: W mojej ocenie, przed nami dobre czasy dla producentów opon klasy premium, a do takich należymy. Transport jest krwiobiegiem gospodarki. Kiedy po lockdownie transport ruszył, szybko ruszyły wszystkie te firmy, które dobrze przerwę przetrzymały, które były zabezpieczone. Z moich obserwacji wynika, że zazwyczaj są to te firmy, które do swoich flot kupują opony klasy premium. Dla nich nie jest to zwykły produkt, bo traktują to jako element biznesu, inwestycję. Mam klientów, z którymi przy sprzedaży opon w ogóle nie rozmawiamy o cenie. Pytają o przebiegi, o zużycie paliwa. Zauważyłem, że właśnie tego typu firmy przetrwały w najlepszej kondycji, te firmy zaczęły błyskawicznie jeździć. Efektem jest to, że w ciągu ostatnich dwóch miesięcy widzimy ogromne wzrosty sprzedaży. W skali miesiąc do miesiąca są to dwucyfrowe przyrosty. Rynek premium rośnie! Jednocześnie zauważamy spadki w sektorze budżetowym. Problem jest w transporcie osobowym, który został w tym wszystkim najbardziej poszkodowany.

Mover-D marki Anteo. To opona zaprojektowana z myślą o użytkowaniu na osiach napędowych. Spełnia wymagania dla jazdy po drogach asfaltowych, a także na nierównych i twardych nawierzchniach

Skoro rynek odradza się i rośnie, rolą producentów jest odpowiadanie na te potrzeby. Jakie nowości w ofercie Prometeona pojawiają się w roku 2020?

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony