Ogumienie

Opony

Opony ciężarowe

4 miesiące temu  11.07.2019, ~ Administrator   

Opona MICHELIN X Multi HD D w rozmiarze 22,5

Opona MICHELIN X Multi HD D w rozmiarze 22,5" jest przeznaczona na osie napędowe do ciągników siodłowych i ciężarówek użytkowanych na drogach regionalnych oraz sporadycznie na drogach podmiejskich i wiejskich (np. cysterny mleczne)

Strona 1 z 2

Michelin wprowadza nowe opony ciężarowe na drogi regionalne. W gamie MICHELIN X Multi pojawiają się opony na oś napędową MICHELIN X Multi HD D oraz do naczepy niskopodwoziowej MICHELIN X Multi T2. Potencjalnym klientom decyzję o zakupie ułatwić może fakt, że trwa akcja promocyjna, w ramach której do zakupionych opon ciężarowych Michelin dostarcza vouchery na usługi serwisowe. Dotyczy to zresztą nie tylko nowości z gamy X Multi.

Firmy transportowe działające na krótkich i średnich dystansach, głównie po drogach krajowych i regionalnych, z pewnością znają linię MICHELIN X Multi. To dziś najpopularniejsza gama opon ciężarowych z oferty firmy. Przyjrzyjmy się bliżej dwóm nowościom z tej gamy.

Opona MICHELIN X Multi HD D w rozmiarze 22,5" jest przeznaczona na osie napędowe do ciągników siodłowych i ciężarówek użytkowanych na drogach regionalnych oraz sporadycznie na drogach podmiejskich i wiejskich (np. cysterny mleczne). Z kolei opona MICHELIN X Multi T2 w rozmiarze 17,5" jest przeznaczona do przyczep niskopodwoziowych.

– Wspólną cechą obu nowych modeli jest ich trwałość – opona MICHELIN X Multi HD D jest szczególnie odporna na uszkodzenia mechaniczne, zaś MICHELIN X Multi T2 jest dodatkowo dostosowana do przewozu bardzo ciężkich ładunków. Dzięki temu użytkownicy otrzymują trwałe ogumienie zapewniające bezpieczeństwo jazdy, które pomaga obniżyć koszty operacyjne – przekonują przedstawiciele francuskiego koncernu.

W nowym wzorze bieżnika zastosowanym w oponie MICHELIN X Multi T2 wykorzystano technologię Regenion, czyli samoregenerujący się wzór bieżnika zawierający ukryte rowki, które otwierają się w miarę zużywania się bieżnika. Pomagają one utrzymać przyczepność, trakcję i bezpieczeństwo przez cały okres użytkowania opony. Bieżnik MICHELIN X Multi HD D posiada natomiast bardziej wytrzymałe klocki oraz elementy zapobiegające zakleszczaniu się kamieni w rowkach bieżnika. Wzór bieżnika jest o 7% szerszy i zawiera o 18% więcej gumy w porównaniu z poprzednią generacją opon, czyli MICHELIN XDE2+. Zwiększoną trwałość i odporność na uszkodzenia modelu MICHELIN X Multi HD D odzwierciedla symbol HD, oznaczający heavy duty (wytrzymały).

Kolejną ważną cechą nowych opon jest wzmocniona osnowa. Zarówno opona MICHELIN X Multi HD D, jak i MICHELIN X Multi T2 zostały wyposażone w technologię Powercoil. Opiera się ona na zastosowaniu nowej generacji stalowego kordu o mniejszej masie, ale większej wytrzymałości. Pozwala to na produkcję lżejszych opon przy zachowaniu ich nośności i wytrzymałości. W oponie MICHELIN X Multi T2 wykorzystano ponadto technologie Infinicoil oraz HT Nylon. Infinicoil to stalowy kord o długości ok. 400 metrów nawinięty wzdłuż obwodu toczenia opony, co wzmacnia konstrukcję, zapewnia większą stabilność i trwałość opony przez cały okres jej eksploatacji. Z kolei technologia HT Nylon wykorzystuje tkaninę nylonową owiniętą wokół stopki opony zamiast gumy, co zwiększa stabilność stopki, trwałość oraz indeks nośności opony. Przykładowo – dla rozmiaru 205/65 jest to +600 kg na oś w porównaniu z poprzednim modelem (MICHELIN Maxitrailer). Dla rozmiaru 215/75 jest to +240 kg w porównaniu z modelem MICHELIN XTE2+. Dla rozmiaru 235/75 jest to +400 kg.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony