ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

Opony

Opony ciężarowe

10 miesięcy temu  12.09.2023, ~ Administrator   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Autobusy miejskie w Tychach zostaną wyposażone w opony jednej z marek należących do firmy Goodyear w wyniku przetargu przeprowadzonego przez tyskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej. PKM Tychy i Goodyear znalazły też dodatkowe pole do współpracy – eksperci Goodyear przeprowadzili cykl szkoleń dla pracowników tyskich zakładów, by wzmocnić doświadczenie zespołu i pomóc w wydłużeniu żywotności opon wykorzystywanych w taborze autobusowym.

- Jesteśmy firmą, która produkuje i sprzedaje opony, ale nigdy na samych oponach nie poprzestaje. Staramy się oferować naszym partnerom wartość dodaną, czy to w postaci rozwiązań Goodyear Total Mobility optymalizujących działanie flot, czy w postaci szkoleń dla załogi jak w przypadku tyskiego PKM - powiedział Waldemar Jarosz, Sales General Manager Commercial Goodyear EEN.

Do PKM Tychy trafią opony autobusowe SAVA CITY U4 w rozmiarze 275/70R22.5. SAVA to jedna z marek z szerokiego portfolio firmy Goodyear. Opona SAVA CITY U4 to wytrzymała opona autobusowa do stosowania na wszystkie osie, zapewniająca większą wydajność floty. Umożliwia wykonywanie długich przebiegów przy równomiernym zużyciu opony, charakteryzuje się dobrą skutecznością hamowania na mokrej nawierzchni i niskim poziomem hałasu.

Szkolenia dla pracowników PKM Tychy przeprowadzone przez ekspertów Goodyear dotyczyły szeroko rozumianej gospodarki ogumieniem. W części teoretycznej poruszano takie tematy jak podstawy budowy pojazdów, mechanika, geometria, oznaczenia opon, uszkodzenia opon i ich naprawa, prawidłowa eksploatacja czy bieżnikowanie opon. Załoga PKM miała też okazję poznać pakiet rozwiązań Proactive Solutions pozwalających optymalizować działanie flot – administrowanie, konserwację opon i zarządzanie przestojami. W części praktycznej, pracownicy mogli wypróbować aplikację Goodyear Tire Optix służącą do proaktywnego zarządzania oponą poprzez regularne kontrole jej jakości w trakcie użytkowania, a także pogłębić wiedzę w kwestii weryfikacji stanu karkasów.

- Eksperci Goodyear przekazali naszym pracownikom cenną wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną. Jesteśmy przekonani, że przyczyni się ona do wydłużenia żywotności opon wykorzystywanych w autobusach naszego przedsiębiorstwa - powiedział Daniel Szczurek, Dyrektor ds. Przewozów Pasażerskich w PKM Tychy.

PKM Tychy dysponuje flotą 157 autobusów, wśród których znajdują się pojazdy z napędem alternatywnym CNG w ilości ponad 80% całości floty. Tabor, którym PKM realizuje usługi publicznego transportu zbiorowego spełnia wymagania norm spalin EURO oraz emisji hałasu i drgań. Z uwagi na bezpieczeństwo większość pojazdów wyposażona jest w systemy wspomagające układ hamowania, gaszenia komory silnika oraz monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. W trosce o osoby niepełnosprawne bądź ograniczone ruchowo autobusy są niskopodłogowe, a mikrobusy nisko wejściowe. Jednocześnie, aby zapewnić pasażerom wysoki komfort podroży pojazdy posiadają klimatyzacje cało-pojazdowe, ładowarki USB, bezpłatne Wi-Fi oraz odpowiednią ergonomię przestrzeni pasażerskiej.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony