Ogumienie

Opony

Opony ciężarowe

6 miesięcy temu  07.09.2020, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

Pełne pokrycie w trzech segmentach cenowych ogumienia. Ścisła współpraca z dealerami partnerskimi dla lepszego pokrycia rynku i usprawnienia usług dla użytkownika końcowego. No i rosnące – pomimo panującej sytuacji – słupki sprzedaży. Prometeon Tyre Group jest gotowy do stawienia czoła nowym wyzwaniom najbliższej przyszłości.

Prometeon Tyre Group wchodził w skład Pirelli Group do marca 2017 roku. Od tego czasu Prometeon wykorzystuje zastrzeżone technologie, aby oferować najnowocześniejsze produkty i usługi w zakresie innowacji i zrównoważonego rozwoju.

– Posiadając cztery fabryki: dwie w Brazylii, jedną w Egipcie i jedną w Turcji, Prometeon Tyre Group zatrudnia ponad 7300 osób i jest obecny na 5 kontynentach. Sercem innowacji technologicznych grupy są trzy ośrodki badań i rozwoju – we Włoszech, Brazylii i Turcji. Jest jeszcze dział badawczy w Egipcie. Łącznie zatrudnienie znajduje tam 100 inżynierów – podkreśla Jarosław Krzempek, dyrektor generalny firmy Prometeon Tyre Group Polska Sp. z o.o.

Biorąc pod uwagę cele handlowe w Europie i strategiczny charakter rynków wschodnioeuropejskich, ważne było, aby Prometeon miał lokalne zarządzanie sprzedażą i punkt odniesienia dla całego obszaru, a Prometeon Tyre Group Polska reprezentuje właśnie ten europejski oddział.

– Podczas wyboru ogumienia dla pojazdów osobowych lub jednośladów dużą rolę grają emocje i cena zakupu – wyjaśnia J. Krzempek. – Z bardzo nielicznymi wyjątkami w tym przypadku konsument nie jest ekspertem od produktu. Wybór opon dla floty pojazdów ciężarowych opiera się na szerszej ocenie ekonomicznej, uwzględniającej osiągi opony i jej trwałość, osiągnięty przebieg, ekonomiczność pokonanych kilometrów. Ponadto, użytkownicy końcowi (floty) są zdecydowanie bardziej ekspertami w dziedzinie opon ciężarowych.

Biznes po polsku od Estonii po Cypr

Zgodnie z wizją firmy Prometeon – dealerzy odgrywają istotną rolę. Wynika to z ich szerokiej obecności i głębokiej wiedzy na temat terytorium, na którym działają. Prometeon dalej rozwija i wzmacnia synergiczną współpracę z lokalnymi sprzedawcami detalicznymi, ponieważ uważa ich za prawdziwych partnerów w swojej strategii dostarczania zintegrowanej oferty produktów i usług flotom.

Przypomnijmy, że firma gwarantuje od 2019 roku pełne pokrycie w trzech segmentach cenowych ogumienia, od propozycji budżetowych, przez segment medium aż po premium. W klasie budżetowej do wyboru są aż cztery marki opon: Anteo, Pharos, Eracle i Tegrys. Formuła to propozycja klasy średniej (medium). Prócz bieżników szosowych dostępne są też aplikacje do jazdy w terenie, na drogi regionalne, jak i trasy długodystansowe, na mokre i zaśnieżone nawierzchnie. Po dziś najbardziej wszechstronną oponą z gamy Pirelli jest Triathlon. Ten produkt klasy premium jest doskonalony od trzech lat. Niedawno dodano nowe rozmiary o niskich profilach. W tym roku oferta firmy została wzbogacona o linię Proway dla transportu dalekobieżnego. Opona ta została skonstruowana tak, aby przebyć największą możliwą liczbę kilometrów. Jeszcze lepszy wskaźnik efektywności paliwowej idzie w parze z rekordowym przebiegiem.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony