Ogumienie

Opony

Opony ciężarowe

2 miesiące temu  11.08.2021, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

MICHELIN X Multi Grip to nowa gama zimowych opon ciężarowych zaprojektowanych do jazdy w trudnych warunkach pogodowych. Ogumienie oferuje przyczepność, bezpieczeństwo na ośnieżonych i mokrych drogach, zwiększony przebieg oraz niższą emisję CO2.

Na rynku jest już dostępna nowa gama opon zimowych do samochodów ciężarowych MICHELIN X Multi Grip. Model ten został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa i mobilności w ekstremalnych warunkach zimowych dzięki doskonałej przyczepności na drogach pokrytych śniegiem, błotem pośniegowym oraz na mokrej nawierzchni. Potwierdzeniem tych właściwości jest oznaczenie symbolem 3PMSF. Osiągi oferowane przez opony z gamy MICHELIN X Multi Grip są jeszcze lepsze w porównaniu z poprzednią generacją ogumienia[1].

Zwiększone bezpieczeństwo przez cały okres użytkowania

Innowacyjna rzeźba bieżnika z samoregenerującymi się lamelami w technologii MICHELIN Regenion zapewnia doskonałą przyczepność przez cały czas eksploatacji opony. Przy głębokości bieżnika na poziomie 5 mm, trakcja na śniegu jest lepsza o ponad 50 procent, zaś hamowanie na śniegu – o 20 procent. Przy 2 mm głębokości bieżnika przyczepność boczna jest o 20 proc.[2] wyższa.

Opony MICHELIN X Multi Grip charakteryzują się dobrą przyczepnością na każdym rodzaju nawierzchni spotykanej zimą – na lodzie, śniegu (świeży, ubity lub topniejący) oraz na mokrych drogach, dzięki czemu są idealne do użytkowania przez cały ten okres. Przez resztę roku ogumienie z nowej gamy do pojazdów ciężarowych nadal zapewnia bardzo dobre osiągi, zwłaszcza na mokrych nawierzchniach.

Zwiększony przebieg

Wydłużony okres przebiegu, niezmienna przyczepność przez cały okres użytkowania oraz wysoka wytrzymałość bieżnika sprawiają, że opona MICHELIN X Multi Grip jest atrakcyjnym ekonomicznie rozwiązaniem. Przebieg ogumienia z nowej gamy został zwiększony o ponad 10 proc. dla opon na oś sterującą[3] i o ponad 30 proc. dla opon na oś napędową[4]. Możliwość pogłębiania i bieżnikowania opony dodatkowo zwiększa okres jej użytkowania i pomaga obniżyć koszt przejechanego kilometra.

Niższy opór toczenia dla większej oszczędności paliwa

Opór toczenia nowej gamy Michelin został zmniejszony nawet o 10 procent[5]. W przypadku ciągnika siodłowego wyposażonego w opony 385/65R22.5 MICHELIN X Multi Grip Z oraz 315/80R22.5 MICHELIN X Multi Grip zużycie paliwa może zostać obniżone o 0,6 l/100 km, co oznacza oszczędność paliwa w wysokości 574 euro rocznie i redukcję emisji CO2 o średnio 1,5 tony rocznie[6] w początkowym okresie eksploatacji opon.

Tagi: Michelin,

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony