Ogumienie

Opony

Opony przemysłowe

Opony rolnicze

ponad rok temu  16.11.2016, ~ Bartłomiej Ryś   

Opona w rozmiarze 540/80 R38 z serii High Capacity Municipal

Opona w rozmiarze 540/80 R38 z serii High Capacity Municipal fot. Mitas

Strona 1 z 2

Mitas, jeden z wiodących europejskich producentów opon przeznaczonych dla urządzeń rolniczych, przemysłowych i budowlanych, motocykli oraz rowerów rozpoczął nie tylko prezentację innowacji zaimplementowanych w swoich oponach ale także wprowadził na rynek największą oponę z serii High Capacity Municipal o rozmiarze 540/80 R38. 

Innowacje w segmencie turystycznych opon drogowych i terenowych

Podczas targów EICMA Mitas przedstawił rozszerzenie swojego asortymentu opon turystycznych o dwa rozmiary opon Terra FORCE-R i dwa rozmiary wzoru E-10. Opona TERRA FORCE-R została wyposażona w całkowicie nową technologię optymalnego stalowego karkasu – Optimum Steel Cord (OSCT), zapewniającego optymalną powierzchnię nośną między oponą a podłożem, bez względu na warunki jazdy w szczególności przy większych nachyleniach i wyższych prędkościach. 

Naszym celem jest umocnienie marki Mitas w segmencie turystycznym. Zamierzamy osiągnąć to za pomocą oferty zawierającej pełne spektrum rozmiarów. Powiększenie asortymentu TERRA-FORCE i E-10 przedstawia naszą strategię - mówił Ksenija Bitenc, dyrektor produkcji opon i dętek motocyklowych.

Rozwój nastąpił także w segmentach opon terenowych i drogowych. Na rynku dostępne są już ulepszona opona SPORT FORCE+ oraz trzy nowe rozmiary MC 50.

W segmencie opon terenowych Mitas oferuje nowe rozmiary wszystkich trzech typów C-10 oraz nową konstrukcję karkasu opony sportowej Trial - ET-01 X-PRO.

Podczas targów Mitas zaprezentował m.in. oponę Terra FORCE-R, która powstała z myślą o motocyklach Maxi Enduro i Trial. Jest odpowiednia do jazdy po drogach (90%) i terenie nieutwardzonym (10%). Opona ta jest idealnym wyborem zarówno dla kierowców używających motocykla na co dzień, jak i dla tych preferujących dłuższą jazdę w towarzystwie pasażera i z założonym bagażem.

Kolejną nowością jest Mitas E-10 do długich podróży po drogach i jazdy sportowej po terenach neutralnych. Wzór E-10 jest przeznaczony do jazdy po drogach i nieutwardzonym terenie w stosunku 30% : 70 %. W swoim segmencie opona jest uniwersalna, odznacza się doskonałymi właściwościami samoczyszczącymi i świetną stabilnością na miękkim i twardym podłożu. Agresywny wzór E-10 został stworzony z myślą o jeździe po asfalcie, gorzej utrzymanych drogach i niewymagającym terenie nieutwardzonym. E-10 umożliwia miękkie wchodzenie w zakręty oraz stabilne ich pokonywanie z maksymalną stabilnością kierunkową.   

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony