Ogumienie

Opony

Opony rolnicze

ponad rok temu  13.02.2018, ~ Administrator   

Fot. ATG

Strona 1 z 2

Uprawy międzyrzędowe stawiają przed rolnikami szereg wyzwań, do których należy zwiększony nacisk na glebę, więcej czasu spędzonego na poruszaniu się po drogach, a także coraz częstsza konieczność pracy w trudnych warunkach pogodowych. Firma ATG zapytała swoich klientów o to, co ułatwiłoby im uprawę międzyrzędową, zwiększając wydajność, szybkość i komfort ich pracy.

Rolnicy wskazali przede wszystkim na lepsze prowadzenie maszyn, mniejszy stopień ugniatania gleby i większą płynność jazdy. Odpowiedzią firmy ATG na te potrzeby są opony Alliance 363 z technologią Very High Flexion (VF), która umożliwia pracę przy większym odkształceniu opon, zapewniając nawet o 40% większą nośność niż opony standardowe przy identycznym ciśnieniu napompowania.

- Celem ATG jest dostarczanie produktów o wyższej wartości i jakości, które będą stanowiły dla naszych klientów najlepszy wybór. Pora zbiorów i sadzenia roślin w uprawach międzyrzędowych jest niezwykle trudnym czasem, w którym kluczową rolę odgrywa produktywność i komfortowe warunki podczas wielogodzinnej pracy. Model 363 VF został opracowany w odpowiedzi na te sezonowe wyzwania, lecz – co najważniejsze – powstał ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb użytkowników końcowych. Pragnęliśmy stworzyć produkt, który ułatwi pracę operatorom wysoko obciążonych maszyn rolniczych. Dzięki wyższej wydajności, obniżonym kosztom i większej trwałości opon rolnicy będą mogli zagwarantować doskonałe rezultaty w zakresie sadzenia roślin i prowadzonych oprysków – za każdym razem - mówi Peter Baur, prezes Alliance Tire Group w Europie.

Opony zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewniać znakomite prowadzenie pojazdu zarówno na polu, jak i na drogach, a także utrzymać komfort jazdy na oponach flotacyjnych z wąskim bieżnikiem podczas manewrowania pomiędzy rzędami upraw. Dzięki temu są one optymalnym rozwiązaniem dla ciężkich, szybko przemieszczających się opryskiwaczy i ciągników.

Opony zwiększające wydajność uprawy międzyrzędowej

Innowacyjna konstrukcja klocków bieżnika, które w modelu Alliance 363 VF przybrały formę osobnych bloków, zapewnia dużą stabilność jazdy, utrzymując stałą, wysoką przyczepność opony zarówno na twardych, jak i miękkich nawierzchniach, a także przy wysokiej prędkości jazdy (do 65 km/h). Model ten posiada doskonałe właściwości samoczyszczące, nawet podczas jazdy na bardzo gliniastych glebach, dzięki czemu praca na roli przebiega sprawniej. Zdaniem naszych klientów, opony Alliance 363 VF zapewniają „imponujące osiągi w warunkach drogowych oraz wysoką płynność jazdy i zwrotność na polu”.*

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony