Ogumienie

Opony

Opony rolnicze

ponad rok temu  17.01.2017, ~ Bartłomiej Ryś   Czas czytania 3 minuty

Strona 1 z 2

Firma Nokian Heavy Tyres wprowadziła na rynek cztery nowe rozmiary opon z linii CT. Opony CT do przyczep zaprojektowano z myślą o najcięższych ładunkach oraz najbardziej wymagających pracach w sektorze usług i rolnictwa. Opony mają szeroki zakres zastosowań i doskonale sprawdzą się przy dużych obciążeniach i na nierównych nawierzchniach. Co więcej, opony te są jednymi z najlepszych na rynku pod względem wytrzymałości, odporności na przebijanie i poziomu hałasu.

Od czasu premiery, która odbyła się trzy lata temu na targach Agritechnica, opona CT 650/55R26.5 nadal cieszy się dużym uznaniem klientów. Teraz linia CT została wzbogacona o cztery nowe rozmiary opon.

„Obecnie transport dużych ładunków rolniczych odbywa się zarówno na drogach, jak i w polu. Poza pracami rolniczymi klienci podejmują się także prowadzenia działalności usługowej. Tradycyjne opony rolnicze zazwyczaj nie są przystosowane do tak zróżnicowanych zastosowań, dlatego też wykorzystywanie ich w takich celach jest mało opłacalne ze względu na szybkość zużycia oraz niską wytrzymałość na przebijanie. Dlatego też wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i rozbudowaliśmy naszą linię opon CT”, mówi Tero Saari, kierownik projektu.

Wysoka trwałość

Jedną z zalet opon z linii CT jest ich wytrzymałość. Powierzchnia bieżnika ma od 22 do 27 milimetrów grubości, czyli od 5 do 29% więcej niż w przypadku podobnych opon produkowanych przez konkurencję. W połączeniu z wytrzymałą mieszanką gumową, grubsza powierzchnia bieżnika znacząco przedłuża żywotność opony.

Opony CT wyposażono w trzy, zamiast standardowych dwóch, taśmy stalowe umieszczone pod bieżnikiem, co zwiększa nośność i stabilność opony oraz zapobiega jej przebijaniu. Mocna konstrukcja opon CT pozwala na przewożenie znacznie cięższych ładunków niż w przypadku zwykłych opon, nawet po skalistym terenie.

W oponie CT powierzchnia kontaktu z twardą nawierzchnią jest większa o ponad 10% w porównaniu do podobnych opon dostępnych na rynku, co pozwala uzyskać mniejszy stopień ugniecenia gleby i większą stabilność, na przykład podczas rozładowywania przyczep. Większa powierzchnia kontaktu i solidna konstrukcja dodatkowo zwiększają komfort i bezpieczeństwo na drodze, gdzie ciężkie wozy asenizacyjne i przyczepy do robót ziemnych ulegają podczas skręcania bardzo dużym obciążeniom poprzecznym. Zwiększona powierzchnia kontaktu oznacza także, że ciągnik o określonej mocy silnika może zostać wykorzystany do transportu jeszcze większych ładunków.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony