ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

Wydarzenia

ponad rok temu  27.02.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Klienci DKV Mobility, wiodącej europejskiej platformy B2B dla płatności i rozwiązań w trasie, mogą teraz regulować płatności również na moście Storebaelt w Danii oraz Oresund w Szwecji za pomocą DKV BOX EUROPE. Box ten jest urządzeniem pokładowym zgodnym z EETS. Obsługuje już 16 systemów poboru opłat drogowych w 13 krajach europejskich.

- Dzięki poszerzeniu akceptacji na kraje Północy, robimy ważny krok na drodze do obsługi najważniejszych tras tranzytowych w Europie za pomocą tylko jednego boxa. Chcemy sprawić, by rozliczanie opłat drogowych było tak bezproblemowe i zautomatyzowane, jak to tylko możliwe - mówi Jérôme Lejeune, dyrektor zarządzający ds. opłat drogowych i zwrotu podatków w DKV Mobility.

DKV BOX EUROPE pozwala dziś rozliczać opłaty drogowe w: Austrii, Belgii, Bułgarii, Francji, Niemczech, Węgrzech, Włoszech, Hiszpanii, Polsce, Portugalii i Szwajcarii. Ponadto obejmuje swoim zasięgiem następujące mosty i tunele: przejście Warnow i Tunel Herren (Niemcy), Liefkenshoek (Belgia), Most Storebaelt (Dania) oraz Most Oresund (Szwecja). Urządzenie wyróżnia szybka instalacja w pojeździe metodą plug & play. Jest konfigurowane i aktualizowane przez wi-fi.

Przypomnijmy, że europejska usługa opłaty elektronicznej (EETS) ma na celu umożliwienie użytkownikom dostępu do szerokiej sieci dróg płatnych za pomocą jednej umowy i jednego urządzenia pokładowego od jednego operatora rozliczeń. To rozwiązanie kierowane do firm, w szczególności do profesjonalnych przewoźników transportu międzynarodowego. Transakcje z tytułu opłat drogowych są na bieżąco zestawiane w jednej fakturze, która zawiera szczegółowy wykaz wszystkich płatności dokonanych za pośrednictwem DKV Mobility - także za paliwo, akcesoria samochodowe czy opłaty z innych krajów europejskich. Dodatkowo, firmy mają możliwość uzyskania zwrotu podatku VAT za przeprawy promowe lub mostowe.

Fot. DKV Mobility

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony