
– Uzyskujemy oszczędności na paliwie. Wyższa wydajność przewozów sprawia, że firmy transportowe mogą jeszcze efektywniej wykorzystać jedną na pięć ciężarówek – stwierdza Anastasios Koutoulos z KTH.
Władze miasta analizują wyniki badań i będą nadal poszukiwać sposobów zwiększania mobilności przy równoczesnej redukcji jej wpływu na klimat, zanieczyszczenie powietrza i emisję hałasu.
– To cenne doświadczenie, które stanowi dla nas bazę bazę do dalszych badań nad hałasem – mówi Elin Skogens z Miejskiego Biura Administracji Ruchu.
Tymczasem włodarze Sztokholmu przedłużyli zezwolenie dla dwóch pojazdów ciężarowych prowadzących eksperymentalnie dostawy w nocy i udzieliło go kolejnemu.
– Spodziewamy się, że nocne dostawy zostaną dopuszczone, ale dopiero po usystematyzowaniu kilku kwestii, w tym ustanowienia nowych przepisów i sposobów ich egzekwowania – dodaje Elin Skogens.
Warto w tym miejscu również zaznaczyć, że niezwykle istotny jest dobór opon do tego typu pojazdów. Zasada jest prosta - im opona lepsza i (przede wszystkim) nowa, tym o wiele mniejsze opory toczenia i o wiele mniejszy hałas. Ma to również bezpośredni wpływ na poziom hałasu podczas nocnych dostaw.
Komentarze (0)